Kablo Ucuna dokunulduğunda röleyi açıp kapama

mtemel20

Üye
arkadaşlar yeni bir yatak odası takımı aldım aldığım takımın başlık kısmında röle ile açılıp kapanabilen ışıklar mevcut ama röleyi çalıştıran devre sanırım arızalı dökme devre olduğu içinde müdahalede edemiyorum bunun yerine yeni bir devre yapmaya kaar verdim yaptım civata gibi bir kısım var kablo ucu oraya bağlanıyor dokunduğunda yanıp sönüyor ama dengeli değil bunun yerine hazır bir devre yada komplike bir alet varmı bildiğiniz terzi kendi söküğünü dikemez hesabı beceremedim gitti

Butonlu olmuş kusuruma Bakma

fakat devreleri denemedim

valla çalışırsa çok kullanışlı bişeye benziyor. deneyen var mı?

denemek gerekli

Denedim devre çalışıyor ucuna dokunduğunda açıp kapama yaptı ancak buda ucuna 2 mt kablo bağlandığında dengesiz çalışmaya başladı genede katkıların için teşekkür ederim

cd 4027 flipflop entegresını kullan linktekı 3 sayfada örnek var cp ucunu dokunacağın yere bağla c ucunu transistorle röleyı sur işini gorur :)veya bırazdaha bekle forumda bay muhalefet var bu konularda uzman benım yazımı gorunce detaylı açıklama yapar:) seko arkadaşin verdığı devrede dokunduğun surece yanar elını çekınce söner

http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/philips/HEF4027BP.pdf

QT102 entegresi alın. farnell den. toggle mode çalışır charge transfer yöntemi ile.

:))demedımmmı gelir açik açik yazar dıye

iki tr.lü bir röleli devre nasıl işimi görcek biraz açarmısınız

yaptığım eski devrenin vcc kısmına bi trimpot taktım ve kabloları kuaksiyel kullandım 10 numara çalışıyor cevaplarınız için teşekkürler ihtiyacı olana devreyi gönderebilirim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri