Kablo seçimi

mhm3

Üye
Cümleten iyi günler benim şöyle Bi sorum olacak son elektrik direğine 130 metre arsa da 2 hp dalgıç pompa var ruhsatlı dağıtım şirketine konuştuğumda 7.5 kw tarımsal elektrik verebileceklerini 3 fazlı olması gerektiğini söylediler bende 3 tane çıkma direk aldım şimdi asıl sorum kablo seçimi ilerde kulübe yapma ihtimalini düşünerek bana bakır ve alpek kablo önerirmisiniz

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Cümleten iyi günler benim şöyle Bi sorum olacak son elektrik direğine 130 metre arsa da 2 hp dalgıç pompa var ruhsatlı dağıtım şirketine konuştuğumda 7.5 kw tarımsal elektrik verebileceklerini 3 fazlı olması gerektiğini söylediler bende 3 tane çıkma direk aldım şimdi asıl sorum kablo seçimi ilerde kulübe yapma ihtimalini düşünerek bana bakır ve alpek kablo önerirmisiniz

yetkili elektrikci bulun , durumu anlatın proje çizsin onay alsın ( şart )
proje göre yapın . işten anlıyorsanız siz yapın ( işçilik sizden ve malzeme sizden )
sadece proje bedeli verirsiniz + onay ( anlaşmaya bağlı )

önce siz yapınız yaptınız diyelim ( kendi kafanızdan )
sadece proje bedeli verdiniz diyelim
proje onayı alamassanız sistemi sökersiniz ve boşuna masraf edersiniz .

Projey
yetkili elektrikci bulun , durumu anlatın proje çizsin onay alsın ( şart )
proje göre yapın . işten anlıyorsanız siz yapın ( işçilik sizden ve malzeme sizden )
sadece proje bedeli verirsiniz + onay ( anlaşmaya bağlı )

önce siz yapınız yaptınız diyelim ( kendi kafanızdan )
sadece proje bedeli verdiniz diyelim
proje onayı alamassanız sistemi sökersiniz ve boşuna masraf edersiniz .
Projeyi cizdirdik ama ben daha görmedim 7.5 kw tri faz olduğunu biliyorum malum covit daha proje elime geçmedi bu kablo direk bilgileri projede olurmu

Projey

Projeyi cizdirdik ama ben daha görmedim 7.5 kw tri faz olduğunu biliyorum malum covit daha proje elime geçmedi bu kablo direk bilgileri projede olurmu ?

onay alsın projeyı alın . yazar
hangi kablo , direk kullanılacak vs gibi ( elekrikci projesi yönetmeliğe uygunsa enerji şirketi onay veriyor ).
elektrikcinize sorun .

direk dikmek !!!
yolunuz var mı ? ( gerçi arsa diyorsunuz imar geçmiş yolunuz var oluyor .)

tarla durumu : başkasının tarlasından direk geçmeyecek durumu
veya
geçecek durum : diğer tarla sahibinden izin belğesi gerekir .

130 metre havaı hat,izin alma vs ugrasacagına, belırtılen kabloyu uygun derınlıkde yer altından götürün..

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri