Kablo seçimi

Bunlar Pwm. Bu tarz küçük olanlarin %90i Pwm oluyor. Asıl kayıp bunlardan kaynaklanıyor. Kablo kaybı bunun yanında düşük kalir

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Geçici değil mi ne bulursan kullan 2x2,5mm² TTR kabloda olur diyor. Kabloyu güneşten ve soğuktan koruyabiliyorsan solar kabloya da gerek yok.
Anladım ustam çok teşekkür ederim.
Soğuktan yağmurdan koruma şansım var o zaman solara gerek olmaz daha iyi.
Şimdi tek kafama takılan ilk etapta 100 watt panel,
60 ah inci akü,
Ve solar şarj cihazı aldım.
İnvertör seçimi nasıl olacak bu konuda da yardımınıza ihtiyacım var ustam

Soğuktan yağmurdan koruma şansım var o zaman solara gerek olmaz daha iyi.
Şimdi tek kafama takılan ilk etapta 100 watt panel,
60 ah inci akü,
Ve solar şarj cihazı aldım.
İnvertör seçimi nasıl olacak bu konuda da yardımınıza ihtiyacım var ustam

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/güneş-enerji-sistemi-panel-Şarz-kontrol-cİhazi-akÜ-İnverter-tam-sinüs-modifiye.128011/

Solar sistem Pratik Hesaplama mantığı

300w ucuz bir inverter yeter. Şu an iyi birşey için sistemin yetersiz.

60Ah aküden 10 amper ceksen 3 saat ancak çekersin o da 120w yapar. Fazlasını çekmeye çalışmak akuyu hızlı yıpratır. 3 saat çalışmayı zaten 1 günde solar panel ile ancak yerine koyarsin. Ama kombi çalışsın dersen tam sinus inverter lazim

300w ucuz bir inverter yeter. Şu an iyi birşey için sistemin yetersiz.

60Ah aküden 10 amper ceksen 3 saat ancak çekersin o da 120w yapar. Fazlasını çekmeye çalışmak akuyu hızlı yıpratır. 3 saat çalışmayı zaten 1 günde solar panel ile ancak yerine koyarsin. Ama kombi çalışsın dersen tam sinus inverter lazim
Her aşamada yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.
Güneş paneli ile ilk telefon şarjım yaptım

Ekli dosyalar

• IMG_20190730_142057.jpg
    IMG_20190730_142057.jpg
    215.1 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611