Kablo seçimi - Akım taşıma kapasitesi

salisan

Üye
Arkadaşlar güneş enerji sisteminin trafo çıkışı AG tarafında 1000kW 400 Volt olacaktır. Bu sistemde trafo çıkısında seçilmesi gereken kablo kesiti ne olmalı? ve nedenlerini de belirtirseniz süper olur. Tesekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kablo tesisat yöntemleri olarak delikli, düşey yahut yatay kablo rafında tek tabaka olacak

Nasıl bir trafo,gücü nedir?
1000 kW olan güç neyin gücü?

500 kWe gücünde iki adet evirici çıkışındaki trafonun gücü 1250 kVA. Güneş enerji sisteminde üretilen enerji 1000 kW. Trafo çıkışında kullanmam gereken kablo ile ilgili olarak kablo tesisat yöntemleri konusunda yardımcı olabilecek arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

Resimde görünen Tablo A.8 bütün halini bulmaya çalışıyorum. Elinde olan varsa paylaşırsa sevinirim. Untitled.jpg

minimum kesit incelemesi için kısa devre akımına ve kablo metrajına ihtiyaç vardır, eğer bunları sağlarsanız yardımcı olabilirim.
Ayrıca aradığın tablo ve daha fazla bilgiyi TEDAŞ-elektrik dağıtım şebekeleri enerji kabloları montaj usul ve esasları dökümanında bulabilirsin.

Son düzenleme:
Aslında istediğim kablo kesitleri ve akım taşıma kapasitelerini gösteren tablo. Sistemin akımı zaten I = n / ( 1.73*400*1) = 1445,087 çıkıyor. Acıkcası bana lazım olan paylaştığım resimdeki A.8 tablosunun tam hali.

Bahsettiğim dökümanı eklemeye çalıştım umarım ekleyebilmişimdir ve işinize yarayacaktır kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• Tedaş OG Kablo Döşeme.pdf
    946.3 KB · Görüntüleme: 77

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri