Kablo max degerini ölçen cihaz

Xymrey

Üye
merhaba
kullandığımız kabloların max yükte mi kullanıldığını ya da max ne kadar amper kaldirabilir yuzde olarak felan olcen bi cihaz var mı?

ornek verecek olursam evde herhangi bir kabloya cihazı takip yüzde 70 gucte çalıştığını yada kablonun yuzde 120 ile çalıştığını risk teşkil ettiğini ifade edecek bi cihaz.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
merhaba
kullandığımız kabloların max yükte mi kullanıldığını ya da max ne kadar amper kaldirabilir yuzde olarak felan olcen bi cihaz var mı?

ornek verecek olursam evde herhangi bir kabloya cihazı takip yüzde 70 gucte çalıştığını yada kablonun yuzde 120 ile çalıştığını risk teşkil ettiğini ifade edecek bi cihaz.
Katalog değerleri tam yük değeridir. Akım değeri olarak verilir.

her kablonun katalog verilerine ulaşamıyorum, ayrıca farkedilemeyecek bi yıpranma degerleri etkileyebilir diye düşünüyorum
Bütün kabloların web sitelerinde var bu doküman tabi bu değerler üç fazlı dengeli yüklerde geçerlidir.Siz kabloyu dengesiz yüklerseniz katalog değerindeki akıma bile ulaşmadan arızalanabilir.

Bütün kabloların web sitelerinde var bu doküman tabi bu değerler üç fazlı dengeli yüklerde geçerlidir.Siz kabloyu dengesiz yüklerseniz katalog değerindeki akıma bile ulaşmadan arızalanabilir.
hocam internette elektronik ekipman icin kablolar aldım bunlarin uzerinde uretici aciklamalari bulunmuyor veriler bazilarinda okunmayacak derece kucuk, nekadar yuk kaldirabilir, kalitesi ne derecededir satan insanlarda da bilgi yok, belki bilmedigim bi cihaz yardımıyla kablo verilerine daha sağlıklı bir şekilde ulasabilir diye konuyu açtım.

arkadaş aldığın kablonun kaç Xkaç olduğunu sen biliyorsun değil mi? sitelerden kablonun çekebileceği yükü görebilirsin. hz google ne işe yarar?
kardeşim bilmiyorum yazıyorum butun verilerini hala google bak yaziyorsun. Anlamak isteyen insan icin gayet net bisey yazmışım google suna buna gerek kalmadan kablo testi yapabileceğimiz cihaz var mı?

buna cevabin varsa verebilirsin nasihatına ihtiyacım yok.

1- pens ampermetre ile üzerinden geçen akımı (amperi) ölçersin yani tester değildir
2- kablo süreklilik test kalemi vardır, sadece enerjiyi görürsün
3- iki ucu çıplak ise avometre ile omaj ölçümü yapabilirsin
4- ben senin kardeşin değilim, ama sen benim oğlum olacak yaştasın

1- pens ampermetre ile üzerinden geçen akımı (amperi) ölçersin yani tester değildir
2- kablo süreklilik test kalemi vardır, sadece enerjiyi görürsün
3- iki ucu çıplak ise avometre ile omaj ölçümü yapabilirsin
4- ben senin kardeşin değilim, ama sen benim oğlum olacak yaştasın
teşekkürler bilgi için .

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular