Kablo kopuk sanırım

Elimde 60 metrelik uzatma kablosu var fişi yön degiştirdigimde bir yönde 40 volt ölçüyorum diğer yönde 60 volt ölçüyorum sizce kablo köpük mu kopuksa kopuğu nasıl bulurum (faz kontrol kalemi hep ötüyor )

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elimde 60 metrelik uzatma kablosu var fişi yön degiştirdigimde bir yönde 40 volt ölçüyorum diğer yönde 60 volt ölçüyorum sizce kablo köpük mu kopuksa kopuğu nasıl bulurum (faz kontrol kalemi hep ötüyor )
Baska bir uzatma ile denediginizde de mi ayni sorun var yoksa sadece elinizde bulunan uzatmada mi sorun var?

kablonun iki ucunu yan yana getir(fiş ve priz kısmını), önce süreklilik testi yap sonra bulduğun uçların omajını ölç
süreklilik testi: ölçü aleti diyot kademesinde (buzzer) konumunda yapılır
omaj ölçümü: ohm kademesinde yapılır. her kablonun omajı aynı çıkmalı

Kablo öncesi ölçüm yaptiniz mi ?

Kablo kimliği ?

kablonun iki ucunu yan yana getir(fiş ve priz kısmını), önce süreklilik testi yap sonra bulduğun uçların omajını ölç
süreklilik testi: ölçü aleti diyot kademesinde (buzzer) konumunda yapılır
omaj ölçümü: ohm kademesinde yapılır. her kablonun omajı aynı çıkmalı
Buzzer kısmında ses vermiyor. Ama 220 kohn biraz değer okuyorum

Buzzer kısmında ses vermiyor. Ama 220 kohn biraz değer okuyorum
buzzer kısmında kabloları bulmak için kullanacaksın, ses vermiyorsa kopukluk vardır. fişin bir ucuna probu bağladım (temas ettir) priz kısmında deliğin birinde ötmezse öteki delikte ötmeli, ötmüyorsa o hat kopuktur.

Bütün kabloyu santim santim gözden geçirin. Kesin bir yerde ark ve yanma izi vardır. Yok bulamazsanız kabloyu önce ikiye kesin. Sonra bulamazsanız bir daha ikiye kesin. Elektrikçi olmayanlara aslında böyle öğütler vermem ama bugün sağımdan kalktım herhalde.

Bütün kabloyu santim santim gözden geçirin. Kesin bir yerde ark ve yanma izi vardır. Yok bulamazsanız kabloyu önce ikiye kesin. Sonra bulamazsanız bir daha ikiye kesin. Elektrikçi olmayanlara aslında böyle öğütler vermem ama bugün sağımdan kalktım herhalde.
Üstadım, affınıza sığınarak;

Sayın @yıldırım32. Kabloyu kesip biçmeden önce çevrenizde NCV özellikli ölçü aleti olan varsa kopuk yeri nokta atışı tespit edebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri