Kablo kesmesi

özkan72

Üye
Öncelikle merhaba saygıdeğer ustalar elimde 3000 w lik ufo soba mevcut resimde işaretledigim kablo yu 2 haftada bir kesiyor taktığım papuç ve kablo ucu kömür olup kopuyor bunun sebebi ne olabilir resimde gösterdiğim temsili resim dır işaretli alanda olan seramik parça kırıldı bende yani yok o yapıyor olabilir mi

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211206_220545.jpg
    Screenshot_20211206_220545.jpg
    83.2 KB · Görüntüleme: 19
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Temassızlık varsa giderin.Termostatınız sağlam mı

Temassızlık varsa giderin.Termostatınız sağlam mı
Temassız lik yok termostat çalışıyor otamatige alıyor açıyor her kademesi çalışıyor klemens leri iyicene sıkıyorum makaron ile izole ediyorum yine de kesiyor orayı

Temassız lik yok termostat çalışıyor otamatige alıyor açıyor her kademesi çalışıyor klemens leri iyicene sıkıyorum makaron ile izole ediyorum yine de kesiyor orayı

Piyasada silikonlu kablo diye geçen sıcaklığa dayanıklı kablo kullanın. Ve daha kalın kablo ile bağlayın. Dışına ısıya dayanıklı makaron geçirin elyaf makaronlardan.

Piyasada silikonlu kablo diye geçen sıcaklığa dayanıklı kablo kullanın. Ve daha kalın kablo ile bağlayın. Dışına ısıya dayanıklı makaron geçirin elyaf makaronlardan.
Hocam kablosu orjinal kablosu kalın silikonlu içten klemens i kömür ediyor yani orda elektrik de yok onu anlamadım

Orada seramik yoksa orası terminal nasıl duruyor? Seramik orada ısıyı da tutar.

Bence bu seramik olmadığı için yanıyor olabilir.
Bende onu merak ettim hocam seramik den ise hemen takayım birde o kablo kesik Ken topraksız prizde çalışmıyor topraklı da soba yanmaya devam ediyor çok enteresan

Bende onu merak ettim hocam seramik den ise hemen takayım birde o kablo kesik Ken topraksız prizde çalışmıyor topraklı da soba yanmaya devam ediyor çok enteresan

Bu durum çok tehlikeli. Icerde kablo bağlantılarında kısa devre var gibi görünüyor.

Kısa devre kontrolu yapın. Bu kablo kopuk iken cihazin çalışmaması lazim.

Cok tehlikeli.

Yeteri kadar bilginiz yoksa bir bilenden yardım alın.

Bu durum çok tehlikeli. Icerde kablo bağlantılarında kısa devre var gibi görünüyor.

Kısa devre kontrolu yapın. Bu kablo kopuk iken cihazin çalışmaması lazim.

Cok tehlikeli.

Yeteri kadar bilginiz yoksa bir bilenden yardım alın.
Mümkün değil kısa devre olması hocam zaten ufo düz mantık bir tesisati var kabloları tek tek kontrol ettim kestim yeni klemens ler taktım kısa devre olsa kaçak akım ve sigorta muhakak atar amcam 30 bin ustası söylediğine göre nötür kopsa sigorta Attırmaz dedi

Mümkün değil kısa devre olması hocam zaten ufo düz mantık bir tesisati var kabloları tek tek kontrol ettim kestim yeni klemens ler taktım kısa devre olsa kaçak akım ve sigorta muhakak atar amcam 30 bin ustası söylediğine göre nötür kopsa sigorta Attırmaz dedi

O zaman bu kablo kopuk iken nasıl çalışıyor? O usta nasıl açıklıyor?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri