Kablo kesiti sorunu

deniz77

Uzman Üye
Arkadaşlar , şöyle bir olayla karşılaştım. Bir iş için 3x1.5mm² , 3x2.5mm² , 4x1.5mm² , 4x2.5mm² kesitlerindeH05V-K (NYAF)kablolar aldım. Kablo yüksüklerini takarken 1.5'luk yüksüğün 2.5mm²'lik kabloya , 1'lik kablo yüksüğününde 1.5mm²'lik kabloya rahat bir biçimde taktım. Sonra bu yüksükleri başka 3x1.5mm² , 3x2.5mm² , 4x1.5mm² , 4x2.5mm² kesitlerindeH05V-K (NYAF)kablolarda denedim 1'lik yüksük 1.5mm²'lik kabloya
1.5'luk yüksük 2.5mm²'lik kabloya girmedi.
Bu tespitlerime göre üstünde 1.5mm² yazan kablo aslında 1mm² , üstünde 2.5mm² kablo aslında 1.5mm². Birde kablo izolasyon kılıfları normal içindeki bakır tel sayısı az tespitini yaptım.

Sizler ne dersiniz? Başınıza böyle bir şey geldimi?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
mualesef durum böyle. sadece kablolar için değil daha birçok malzeme için durum böyle. bence bunlar kablonun kesitini izolesiyle beraber ölçüyorlar. BU MALZEMELER NASIL T.S.E. ALIYORLAR ACABA......???????

mualesef durum böyle. sadece kablolar için değil daha birçok malzeme için durum böyle. bence bunlar kablonun kesitini izolesiyle beraber ölçüyorlar. BU MALZEMELER NASIL T.S.E. ALIYORLAR ACABA......???????[/QUOTE

TSE ALIRKEN HERSEY OLMASI GİBİDİR BELGELER ALINDIKTAN SONRA İŞLER DEĞİŞİYOR ONUN İÇİN UYDURMA MARKALARI DUYMADIĞIZ MARKALRI KULLAMMAMALIYIZ.......

mualesef durum böyle. sadece kablolar için değil daha birçok malzeme için durum böyle. bence bunlar kablonun kesitini izolesiyle beraber ölçüyorlar. BU MALZEMELER NASIL T.S.E. ALIYORLAR ACABA......???????[/QUOTE

TSE ALIRKEN HERSEY OLMASI GİBİDİR BELGELER ALINDIKTAN SONRA İŞLER DEĞİŞİYOR ONUN İÇİN UYDURMA MARKALARI DUYMADIĞIZ MARKALRI KULLAMMAMALIYIZ.......TSE ALINDIKTAN SONRA HER ŞEY BİTİYORMU . ÜRETİM AŞAMASI VE SONRASI DENETLEMELERİ KİM HANGİ KURUM YAPIYOR YADA YAPMAK ZORUNDA KİM SORUMLU BU İŞLERDEN

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri