Kablo kesiti mm² ne anlama gelir

custox

Üye
selamlar..
mesela 3x120+70 mm² dediğimizde ben kablonun alanı zannederdim,fakat 120 lik kablonun yarıçapına baktığımda 7,2 mm olduğunu gördüm.7,2x7,2x3,14 = 162,7 çıkmaktadır..mm² ne demektir.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşım bende bundan bahsediyorum pi X r² den aynı sonucu alamıyorum diyorum..

Bahsettiğiniz kablo, çok telli, muhtemelen 19 adet 1,5 veya 2,5 mm.2 capında cıplak iletkenlerden meydana gelmişdir. Alan (kesıt) hesabı yaparken bunları gözönünde lamanıza yarar var dıye düşünüyorum..Eger bahsettiğiniz kablo,fi 50 mm.som bakır veya 6mm kare kablo olsaydı sizin hesap tutardı..

sonuç olarak 3x95+50 kablonun her bir fazının kaç mm çapında oldunu nasıl anlarım

15kw gücünde abgant makinesi için kaçlık kablo önerirsiniz arkadasşlar mesafede 40mt ye yakın
yan yana 2 tane var bu makineden

5X10 uygun.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri