Kablo Kesiti Hesaplama

eric12

Üye
Selamlar,
Küçük bir bilgi işlem merkezi kuruyorum. Bunun için kablo kesiti ve gerilim düşümü için yardım istiyorum. bilgi işlem merkezinde 2 kabinet var ve kabinet içlerinde server lar, modemi, 2 UPS, firewall vs olacak ayrıca bilgi merkezinde kabinet dışında 2 x 18000 BTU klima, 4 x monitor, 2 x yazıcı vs . Yaptığım hesaba göre şehir şebekesinden (Monofaze) binaya ve bilgi merkezine olan mesafe 100M ve burada kullanacağım toplam güç 45kW ve toplam 75A akım söz konusu. bilgi merkezinde sigorta kutusu içinde toplam 6 sigorta (10A/15A / 20A) olacak farklı topraklı prizlere giden.
1- kablo kesiti ne olmalı
2- gerilim düşümü ? ( %1 / %3)
3- sigorta kutusundan önce başka bir sigorta ya gereksinim var mı varsa kaç Amper olmalı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Selamlar,
Küçük bir bilgi işlem merkezi kuruyorum. Bunun için kablo kesiti ve gerilim düşümü için yardım istiyorum. bilgi işlem merkezinde 2 kabinet var ve kabinet içlerinde server lar, modemi, 2 UPS, firewall vs olacak ayrıca bilgi merkezinde kabinet dışında 2 x 18000 BTU klima, 4 x monitor, 2 x yazıcı vs . Yaptığım hesaba göre şehir şebekesinden (Monofaze) binaya ve bilgi merkezine olan mesafe 100M ve burada kullanacağım toplam güç 45kW ve toplam 75A akım söz konusu. bilgi merkezinde sigorta kutusu içinde toplam 6 sigorta (10A/15A / 20A) olacak farklı topraklı prizlere giden.
1- kablo kesiti ne olmalı
2- gerilim düşümü ? ( %1 / %3)
3- sigorta kutusundan önce başka bir sigorta ya gereksinim var mı varsa kaç Amper olmalı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
Ustam forumda bu konu oldukca fazla var.biraz arastirirsan cevabını bulursun..bulamazsanız yardımcı oluruz

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri