Kablo kesiti acil lazım

1250 kw lik trafodan 110 metre uzaklıktaki 1100 kw lık panoya kaclik kablo cekilmesi lazım

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
1250 kw lik trafodan 110 metre uzaklıktaki 1100 kw lık panoya kaclik kablo cekilmesi lazım

Yük durumu nedir motor mu çalıştıracaksınız yük karakteristiğini belirtirseniz kesiti bulabiliriz
Eğer % 3 gerilim düşümüne göre minimum kesit 498,78 mm kare çıkıyor.Tabi budeğer 1100kw güç ikinci panoda kompanzasyon olduğu varsayımıyla eğer yoksa kesit daha da büyük çıkar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kompanzasyon yok gibi hesaplanmalı.He-
sabı N2XH , kesiti 1x240 mm2 kablo için yapın.N2XH için faz başına ( nötr içinde ) 6(1x240 ) uygun çözümdür.

Son düzenleme:
Limit değer . Böyle beslemeler için İ2xRxt
kayıplar düşünülerek üst kesit seçilirse,
1 yılda kablo bedeli kendini amorti eder.
Ben,böyle yapıyorum.

Limit değer ! olduğunu söylemiştim.Kompanzasyonunuz devre dışı kaldığında,işiniz Allah'a emanet ! demektir.

Ekli dosyalar

• tpks_N2XH.pdf
    70.7 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular