Kablo Kaçağı mı Başka Bir Sıkıntı mı?

Sorun nerede?

• yeni kabloda

Oy: 1 50.0%
  • sende

Oy: 1 50.0%
  • evden gelen fazda

Oy: 0 0.0%
  • kontrol kalemlerinde

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
  • Anket kapatılmış .
Merhabalar,

3x2.5 bir kablonun bir telini faza bagladigimizda neden bostaki uclarda da enerji olur?

Yorumlarınız için teşekkürler.

Edit: Sadelestirilmistir.

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
komitatöre nötr verdim demişsin oradan sonrasını okumadım.

komitatöre nötr gelmez. faz gelir 2 adet anahtar için gidiş olur. nötr lamba çıkışlarından gider :)

komitatöre nötr gelmez. faz gelir 2 adet anahtar için gidiş olur. nötr lamba çıkışlarından gider :)

"Amacım maviyi nötr bırakıp direk bağlamak, gri ile kahverengiyi anahtarlardan ayrı fazlar vermekti.
...
Nötr maviye direk bağladım, Anahtar 1 i griye, anahtar 2 yi kahverengiye bağladım."

Israr ediyorum okuma :)

buattaki nötre mi bağladın yoksa komitatör kasasından mı (!) bağladın?
Peki. Madem anlamak istiyorsun daha ayrıntılı anlatayım.

Boattan (daha doğrusu bir prizden) gelen nötru elimdeki boş kablonun mavi olanına bağladım. Faz olanı da komütatörun faz girişine bağladım.

Zaten nötr komütatöre bağlasam ve faz versem anahtarı kapattığımda kısa devre yapar ve sigorta atardı değil mi?

Tabi konunun anahtar ile alakalı olmadığını anlamak için tamamını okumak gerekiyor.

peki elindeki kabloda mavi renkli olan diğer tarafta nereye bağlı?

elindeki kablonun nötru her iki lambanın çıkışı ile irtibatlı olacak. komitatör kasasına 1 adet faz gelecek faz komitatöre bağlanacak ve bu komitatörden çıkan iki kablo ile her bir lambanın girişine ayrı ayrı bağlanacak. kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri