Kablo ile Led Panel İkizlemek (Çoğaltmak)

Arkadaşlar merhaba bir konuda desteğinize ihtiyacım var, tahmin ediyorum ki bilgili arkadaşlarım için çok kolay bir iştir.

Bizim eski, çalışır bir terazimiz var bu terazinin de değeri okuduğumuz led bir göstergesi, bu terazinin göstergesini ikizlemek istiyoruz yani tartılan değeri hem kendi led ekranında göstersin hemde kablosunu çektiğimiz diğer led ekrana versin. Yani aynı yükü hem yükleyen kişi hemde başka odada ki başka bir kişi okuyabilsin. Bu araç kantarlarında ki gibi. Hem operatör okuyabiliyor hemde yan odadaki ofis çalışanı. Ben cihazın içini açtım, led panelin kablosunun takılı olduğu soketi buldum aşağıda fotoğraflarını paylaşıyorum, teknik lise makine bölümü mezunuyum bu benim yapabileceğim kolay bir işse nasıl yapılacağını tarif etmenizi malzeme listesini paylaşmanızı rica ediyorum,bunun için
WhatsApp Image 2018-04-12 at 17.17.53 (1).jpeg
WhatsApp Image 2018-04-12 at 17.17.53.jpeg
WhatsApp Image 2018-04-12 at 17.17.54 (1).jpeg
WhatsApp Image 2018-04-12 at 17.17.54.jpeg
isterseniz ödeme de yapabilirim.

Şimdiden çok sağolun

Moderatör tarafında düzenlendi:
sayın ustam nacizhane bir elektronikçi den yardım almanızı tavsiye edeceğim çünki kullanılacak olan display gösterge (ekran) için ayrıca sürücü devre falan yapılması gerekebilir.saygılar.kolay gelsin.

terazinin hangi marka ise servisinden yardım isteyiniz , parçaları buradan temin edersiniz düşüncesindeyim

bence hiç uğraşmayın led gösterge kısmına kamera yerleştirin , monitör veya tablete aktarma yapın .

O kadar fotoğraf var bir ekranın fotoğrafı yok.
Ekranın ne olduğuna bağlı olarak kolay bir şekilde halledilme ihtimali var.

sayın ustam nacizhane bir elektronikçi den yardım almanızı tavsiye edeceğim çünki kullanılacak olan display gösterge (ekran) için ayrıca sürücü devre falan yapılması gerekebilir.saygılar.kolay gelsin.
Süleyman bey eğer kendim çözemeyeceksem öyle bir yol izlemek zorunda kalacağım, sağolun ilginiz için

terazinin hangi marka ise servisinden yardım isteyiniz , parçaları buradan temin edersiniz düşüncesindeyim

bence hiç uğraşmayın led gösterge kısmına kamera yerleştirin , monitör veya tablete aktarma yapın .
kamerayla wifiyle falan uğraşmak istemiyorum, basitçe kablolu eski tip çözsek hem en ucuzu hemde en sağlıklısı o olacak , bir fikrim var belki saçmadır ama birazdan aşağıya yazıp sizide etiketleyeceğim, size zahmet bir bakarsanız çok makbule geçer

O kadar fotoğraf var bir ekranın fotoğrafı yok.
Ekranın ne olduğuna bağlı olarak kolay bir şekilde halledilme ihtimali var.
karaapak usta ekranın resmini çekip yarın yükleyeyim çok haklısınız, inşallah basit bir şekilde çözebilirim, aşağıda bir fikrimi paylaşacağım, göz atarsan çok sevinirim

basit bir çözüm geldi aklıma ama belkide çok yanlıştır, konuyla alakalı teknik bir bilgim olmadığı malum. ustaların affına sığınıyorum. Bu son resimde elimde tuttuğum soketin bi ucu dişi diğer ucu13-14 sıralı kabloya lehimlenmiş sanırım, data aktarıyor. o siyah soketi söküp yerine yine bir giriş ucu dişi ama tek bir çıkışı değilde iki çıkışlı bir soket olsa (böyle birşey imal edilmiştir sanırım, google'da arattım bulamadım) bu yeni soketin bir ucunu yine eski ekrana diğer boşta kalan ucuna yeni kablo ve onunda ucuna yeni bir led panel takarsam, anakarttan aldığı datayı iki ayrı led panele aktarır gibi geliyor. bi kabloyu seri bağlamak gibi, benzer hiçbir resim bulamadığım için aşağıya aynı kurduğum mantık gibi çalışan bir priz resmi koyuyorum, tabi prizde giriş kısmı erkek, kastettiğim o prizin erkek kısmı dişi olacak. böyle yaparsam ekranı ikizleyebilir miyim?
ikili priz.jpg
@karaapak @arkaplan @süleyman_özkan

Moderatör tarafında düzenlendi:
yanlışım yoksa display sürücü entegresi aynı zamanda adc ıcl 7135 entegresi dediğim gibi bunun çıkışına ya sürücü yapılacak yada aynı ekrandan alınıp parallelleme yapılacak diğer arkadaşların dediğini de dinlemekte fayda var acaba serviste buna uygun harici bir ekran varmıdır. saygılar.

marka , modeli vs gibi gerekli bilğiler .

5 numaralı mesajda düşündüğüne yakın şekilde çözülebilir,
öyle bağlarsan paralel olur adı.

Tabi paylaştığın ekran fotosu yeterli değil,
7 segment gösterge ile yapılmış gibi gözüküyor,
kablo sayısına bakılırsa gösterge içerisnde yine bir devre olması lazım,
bu devreninde fotoğrafları ve üzerinde ne elemanlar kullanılmış bilmek lazım.

Kablodaki besleme uçlarını doğru tespit edip,
besleme hariç diğer uçları 10 ar belki 100 er ohm dirençler ile
bahsettiğin şekilde ikileyip displaylere götürüp çözme ihtimalin var,
yinede dahada detay lazım.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular