Kablo Akım Taşıma Hesabı Hakkında Yardım

Kafanur

Üye
Arkadaşlar merhaba,

Akım taşıma kapasitesi ile ilgili yardımlarınızı rica ederim.
Kumanda panomda nominal değerler aşağıdaki gibidir.

Kablo tipi nyaf
R fazı 26.5A, S fazı 26.5A, T fazı 24

Yukarıdaki akımlara ana besleme klemensinden kaçlıl kablo ile beslemem uygun olur ? Kablolar kablo kanalı içerisinden gidiyor.

iyi çalışmalar dilerim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
200 mt. den kısa ise 5x4 mm2 uygundur.
Ben pano içerisini kastetmiştim. Yani klemensten sigortaya kadar olan kısım bahsettiğim mesafe. Yarım metre var, yok.

siz 4mm diyorsunuz ama internetten baktığımda 4mm Nyaf kablo 26 amper maksimum vermiş. 34A 6mm demiş maksimum. O zaman bu Değerler hatalı mı yoksa metreye göre değişir mi ? Teşekkürler

2.5 mm./ 25 amper, 4 mm35 amper, 6 mm. 45 amper civarıdır. Pano ıcınde ve kanalda olugundan ısınma sorununa karsılık 4.. mm kablo kullanmanda fayda var.

2.5 mm./ 25 amper, 4 mm35 amper, 6 mm. 45 amper civarıdır. Pano ıcınde ve kanalda olugundan ısınma sorununa karsılık 4.. mm kablo kullanmanda fayda var.
Cevabınız için teşekkürler. Ama bu değerler havada değerleri değil mi ? Kablo kanalı içersinde de geçerli midir ?

Teklif var,ısrar yok demek.:oops:

Son düzenleme:
Cevabınız için teşekkürler. Ama bu değerler havada değerleri değil mi ? Kablo kanalı içersinde de geçerli midir ?
Pano içersinde, pvc kanal ıcersındekı bır cok kablodan aynı anda akım gececğinden, kabloların ısısı artacak ve cevreye yayacaktır. Biz kendi görüş ve tecrübemizi aktardık. SEn 5 cm yerde para hesabı yapıyorsan, sineğin yağını hesaplıyorsun demektir. Olay bu..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri