Kablo ısınması

ferdano

Üye
Değerli ustalarım
4 adet 1000 watt lık sodyum projektör e 4 luk kablo çektim. Her projektöre 2.5 luk ttr çektim. 4 lűk olan 2*4 antigron kablo. 5 dakika çalışma sonucu 4luk antigron kablo ısınmaya başladı. Hattım monofaze. Isınmaması için ne yapmam gerekir? 4 luk kablo yeterli gelirmi?
Değerli ustalarım
4 adet 1000 watt lık sodyum projektör e 4 luk kablo çektim. Her projektöre 2.5 luk ttr çektim. 4 lűk olan 2*4 antigron kablo. 5 dakika çalışma sonucu 4luk antigron kablo ısınmaya başladı. Hattım monofaze. Isınmaması için ne yapmam gerekir? 4 luk kablo yeterli gelirmi?
Projektorlerin 2.5 mm lik ttr lerin mesafeleri 5 er metre sigortaya kadar sigortadan ana panoya 4mm lik 20 metre

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba.
Toplamda 4000 watt akım 4mm kesitinde kablodan geçtiği zaman 5 dakika içinde ısınma olmaması gerekir.
Fazla akım çekiyor olabilirmi yada kablonuz tam bakır değilmi acaba.

Değerli ustalarım

Projektorlerin 2.5 mm lik ttr lerin mesafeleri 5 er metre sigortaya kadar sigortadan ana panoya 4mm lik 20 metre
Kablonun markası nedir?

ısınma nerede ? çizim ile göstermeniz .
Düşük kaliteli kablo olabilir .

Kablo kesitleriniz uygun görünüyor fakat işler eskisi gibi değil kalitesiz kablo bakırından çalınan kablolar yeni sorunlar çıkarıyor.Kablonuzun marka ve kalitesini inceleyin.Kablonun 4 lük olduğundan emin olun.
Kablonuzun bir yerinde incelme olabilir hattın her yerimi ısınıyor buna bakın (1,5 luk baslayıp 2,5 devam eden kablo gördüm).
Ölçme imkanınız varsa her lambanın ve genel çekilen akımı ölçüp karşılaştırma yapın.
Lambaları teker teker devreden çıkarıp deneyin ısınma da azalma varmı trafo arızaları nadirde olsa böyle bir duruma yol açar fazla akım çeker.
Kolay gelsin.

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim
Kablonun üzerinde yazan

PRYSMIAN NVV 2*4 mm2 300/500v TSE ts hd 21.4 s2. Ce. Eca dop
Budur.
Balanslarda kısa devre gözükmüyor aşağıdan gelen 4mm lik kablo da ısınma yok. Arada 3 metre 4 mm lik antigron kablo ısınıyor. Sağlam bir şekilde klemensledim ancak yine ısınıyor
Kablonun üzerinde yazan

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kablonun üzerinde yazan

Budur.
Balanslarda kısa devre gözükmüyor aşağıdan gelen 4mm lik kablo da ısınma yok. Arada 3 metre 4 mm lik antigron kablo ısınıyor. Sağlam bir şekilde klemensledim ancak yine ısınıyor
Kablonun üzerinde yazan

Budur.
Balanslarda kısa devre gözükmüyor aşağıdan gelen 4mm lik kablo da ısınma yok. Arada 3 metre 4 mm lik antigron kablo ısınıyor. Sağlam bir şekilde klemensledim ancak yine ısınıyor.
Marka olarak kötü değil. Ek, bağlantı noktalarını kontrol edin. Kabloda hasar olabilir. Mümkünse 3 metrelik kısmı değiştirin.

Cevap veren bilgilendiren herkeze çok teşekkür ederim.
3 metrelik 2*4 Enya olan kabloyu Öznur 4*4 ttr kablo ile değiştirdim. Isınma problemi ortadan kalktı. Az birsey ılık oluyor. 4 tane 1000 lik olan projektörleri 4*4 ile ayri ayrı 2șer adet olarak bağladım. Sorun kalmadı gibi.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri