Kağıt Transistörler

Arkadaşlar Portekizli bilim adamlarının yaptıkları araştırmalarda kağıt transistörleri bulmuşlar ve normal transistörlerle aynı işlevi görüyormuş maliyet olarakta çok daha ucuzmuş.TRT haberlerde izledim.hepimize hayırlı olsun

hadi hayırlısı bakalım keşke Türkler yapabilse idi ama inş başka bir zamana

Hakikaten enteresan birşey olur. Sn. uln2003mfk size katılıyorum, keşke biz yapabilseydik. Paylaşım için teşekkürler..

Arkadaşlar ne zamandır araştırıyorum bir sonuç bulamadım.
çok mu zor bu silisyum'u işlemek, transistör vs. yapmak

Dünyada ki payı %25 iken sıkıntı nedir. anlamadım gitti

Bu konuda bizleri aydınlatırsanız sevinirim

Biz devlet desteği de istemiyoruz yeterki devletin kendisi köstek olmasın. Üreteni engelliyor engelleyemediğini öldürüyor.

Bırakın transistörü, yıllar önce Teknik Üniversite de birkaç bin transistörden oluşan
tümdevre yapmışlardı.Şimdi durum nedir bilmiyorum.
mesele pazarda rekabet edebilmek.binlerce çeşit transistör ve entegre çeşidi var.
ASELSAN istediği tümdevrenin şemasını çıkarabiliyor.imalatı dışarıda yapılıyor.

bir tek aselsan var zaten başka bir yerde yok argesi olan allah verede onada bir şey olmasa

elektronik67 ' Alıntı:
bir tek aselsan var zaten başka bir yerde yok argesi olan allah verede onada bir şey olmasa

artık o da olsun be hafız. Ok adar bütçe payı alıyolar.

bizim millet o kadar pratik zekalı ve bilgili ki uzaktan bakarak bile öğreniyo. ama gel görki birileri sürekli köstek oluyo
adamın biri yeni bişey icat ediyo ertesi gün adamı evinde ölü buluyolar
sebep : soba zehirlenmesi (gel görki adamın evinde soba yok )

şöle düşün : adam inek ****** enerji elede ediyo ki bu adam üniversite okumamış .

__________________________________________________________________________________________

Lütfen konu içersindeki açıklama ve yorumlarınızda kurdugunuz cümlelerde daha titiz davranın.Argo içerikli kelime yada cümle kullanmak forum kuralları geregince yasaktır.

Düzenleyen : Blacktooh

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri