Kağıt Para Tanıma Sensörü

Koliko

Üye
Herkese iyi günler , proje olarak para bozma makinesi yapmağı düşünüyorum, fakat kağıt para tanıma sensörü hakkında bilgi bulamadım genelde tam bir mekanizma var ve iç sistemleri hakkında bilgi yok bu konu hakkında en ufak bilgisi bile olan yardımcı olursa memnun olurum.Tekrardan iyi günler.

Bence bilgisayar, kamera ve yazı/rakam tanıma pro gerekli, tabi uv gibi sahte para tanıma da unutmamalı!

Evet hocam baya araştırdım parayı tanımlamak için ilk önce görüntü işlemem gerekiyor yani bir bilgisayar ortamı lazım sadece elektronik bir devreyle bunu yapmak imkansız ve bu görüntü işleme aygıtının fiyatı 800$ civarı

Benim inceledigim ve anladıgımkadarıyla,bu sensorlarda birden cok paremetre kontrol ediliyor,görüntüsü,ebadı,manyetik şeridi vs.Hangi ülkenin parası tanıtılacak ise o ülke ile ilgili software cihaza yukleniyor.Tanıtım isleminden sonra cihaz degişik formatlarda(genelde modbus-seri,rs232 vs) içerisine sokulan paranın ne oldugunu data olarak veriyor.Basitleri 100$ civarında,daha gelişmisleri ise 300$ civarında(aliexpress den)
Tam bir deneme sonucuna ulasırsanız bizleride bilgilendirin lütfen.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri