Kağıt Üzerinde Mühendislik Ofisi Açma Maliyeti Ne Acaba?

gokmen_

Üye
Merhabalar,

Elektrik mühendisiyim, proje yapıyorum. Kendi adıma çalışmayı düşünüyourm. Ama ilk başta gerçek ofis yerine sadece kağıt üzerinde ofis de olsa işimi görür. Kağıt üzerinde şirket açmak için 100-200TL kira kontratı olan yerler oluyor. O tür bir yerle anlaşmayı düşünüyorum. Bağkur sigortası 560TL civarı sanırım. İlk 4 ay hiçbir şey kazanmadığım olasılığına göre ikisi için yaklaşık 3000TL ödemem gerek. SMM ve BT belgeleri için 1500TL civarı ödemem gerek. Bunun dışında şirketin kurulması için bir muhasebeci üzerinden işlemler yaptırmam gerekiyor. En son kısmı için ne kadar bir ödeme yapmam gerekir?

Şimdiden teşekkür ederim.

Bağkur primi şu anda 560 TL şirket açılışı için de yaklaşık 500 TL gibi bir rakama gidiyor hocam. Bunun dışında muhasebe ücretleri ilk kurulum aşamasındakiler için genellikle aylık 100 TL civarında oluyor. İmza sirküleri ve faturalar içinde ortalama 200 TL gibi bir harcamanız oluyor. Sonrasında 3 ayda bir 1 kira bedeli stopaj ödüyorsunuz ve aylık damga vergileri ortlaama 80 TL civarında geliyor. + Keseceğiniz faturalar için kdv beyanında bulunuyorsunuz ( bu kısmı muhasebeciniz hallediyor siz yalnızca ödeme yapıyorsunuz) aklıma gelenler bunlar.. Hayırlı işler

Bende kendi işimi yapmak istiyorum. Acaba hangi alamda şirket kurmayı planlıyorsunuz? Daha önce hiç tecrübem yok.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri