Kaçak tespiti

Mr.pink

Üye
Soğuk hava odasında çok ufak bı kaçak var köpükle kontrol ediyorum fakat belli olmuyor bunu kolay yolla tespit etmenin bir yolu varmi

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Biz bulamadığımız kaçak konularında sistem test basıncına kadar azot gazı ile basınçlandırıp kaçağı yine köpükle kontrol ediyoruz.

Misal sistemi 8 bara çıkarıp kaçağı kontrol ediyoruz. Veya sistemin izin verdiği üst değere yaklaştırıp kaçağı arıyoruz. Basınç artınca kaçak noktasındaki akışta artıyor. Bu şekli ile tesbiti daha kolay oluyor.

Soğuk hava odasında çok ufak bı kaçak var köpükle kontrol ediyorum fakat belli olmuyor bunu kolay yolla tespit etmenin bir yolu varmi
Kaçak olan yerde yag olur. Yağlı bölgeyi bulmaya çalış. Serkan abinin dediğini de yapmak lazım. Birbirini tamamlar bunlar

Dün akşam 5 de komprosorle hava bastım sabaha kadar bulunduğu yere gelmiş tüm sistemi köpüklü süngerle kontrol ettim herhangi bir yerde yağ da yoktu birtek evaparatorun ızgaraları kalın olduğu için onu kontrol edemedim buna renkli bir gaz falan bassam tabi öyle bir gaz varsa böyle tespit edebilir iyim sanıyorum ki kaçak çok küçük ve kendini belli etmiyor
Termometre ile nasıl olacak

Ekli dosyalar

• 15925479972245271842341031172592.jpg
    15925479972245271842341031172592.jpg
    353 KB · Görüntüleme: 12
yaklaşık 12 bardan 8.5 bara düşmüş.

düşüş baya yüksek. Bence detaylı aramada çıkabilecek bir arıza. Kontrolünüz dışında bir nokta mesela duvar altı giden boru hattı filan varmı? Tüm ek noktalarını selenoidleri vanaları genleşme vanasını tekrar kontrol edin bence.

renkli gaz yok ama fosforlu boya var. mor otesi ışıkta parlayan boyar maddeler var ama yıllardır azot basıp bulamadığım vaka olmadı sayılır sadece 1 vaka oldu o kadar.

Hava basmanızı önermem. Sistemde yağ var. Oksijen içeren gaz basmayın. Basınç altında yeterli karışıma ulaşırsa yağ parlayabilir. patlamaya neden olur. Bu tür testlerde azot gazı kullanın. Çok pahalı bir gaz değildir.

Çok teşekkür ederim dedikleriniz yapıp bilgilendireceğiz sizi

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri