Kaçak akım

clk şirketi sizin kadar ilgilenseydi sorun 5 dakkada düzelirdi sanırım.kısaca açıklıyorum gene sahil bölgesinde 2 otel ve bir apartman bu bizim bildiğimiz hepsinde aynı anda saniyelik elektrik gidip geliyor 3 ay önce dilekçe verdim 2 ay önce gene verdim kaymakama çıktım bugünde 3 binanın sahipleri ve işletmemle şikayet ettim clk nötrden şüpheleniyorum diyor fakat fiili olarak bir işlem olmuyor sorun düzelmiyor.epdk ya 2 kere şikayet ettim güç arttırımı gerekiyor diye cevaplamışlar banada güç normal güçte bi sıkıntı yok deniyor kaymakama gittim diye azarlamaya kalktı şirket yetkilisi bimere neden söylüyorsunuz dillendirmeyin bu mevzuyu diyolar ağzım açık şaşkın dinliyorum sorunun çözümünü bulamıyorlar tükedici kaynaklı diyorlar 3 4 binadada var diyorum yoktur diyolar aynen böyle ama yoktur diyolar :D ortak dilekçe verdim bakalım ne olacak sorunu bulamıyolar çok ilginç

ayrıca 3 fazdanda elektrik 380 geliyor sıkıntı yok benim voltajlarımda normal gözüküyor 5 6 ay önce yol çalışması oldu onla alakalı diye düşünüyorum ama adamlar çoktan patlamıştı diyor kırık olsa o zaman sorun nedir diyorum iç tesisata bakın diyolar bi klima ters bağlandıysa yapar diyolar 4 bina hepsi ni etkilermi diyorum evet tabiki etkiler diyolar.

taksit taksit cevap veriyorum ama sigortamda atmıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sorununuz,Şebeke kaynaklı.Onlar ! özel
statülü kurumlardır ! EPDK bile ! etkili ola-
mamışsa,işiniz Allah'a kalmış demektir.
Belki,başka beklentiler ! vardır.Birde,CLK
üst yönetimine ulaşmaya çalışın.Enerji kali-
tesi yönetmeliğine göre,olayın isbatı halinde,
tazminat alma hakkınız bile ! var.4 klimanın
etkilediği şebekeye bis " os...dan şebeke " de-
riz:).Bu tabiri kabul ediyorlarsa,yapılacak
şey adres değiştirmek:(
Konuyu,EMO dan bilirkişi isteyerek takip et-
menizde yarar var.

Son düzenleme:
bağlı olduğunuz enerji dağitım şirketine dilekçe verin . ( toplu olarak ) sorunun çözümünü isteyin resmi olarak konu hakkında cevabı yazı isteyin .
enerji sağlayıcı kuruma resmi yazı ile müracaat edip 15 gün içerisinde çözüm sağlanamaz ise web sayfası üzerinden EPDK ya şikayette bulunabilirsiniz.
Konuyu,EMO dan bilirkişi isteyerek takip etmenizde yarar olabilir.

Çok mantıklı seçenekler.

Tüm bunlar resmi kayıtlı belgelendikten sonra EMO bilirkişisi ile alınacak tespit yazısı hukuki olarak tazminat yükü altına sokacaktır hepsini.

Bu işlemleri yapacağınızı dağıtım şirketine (sözlü değil ) dilekçe ile sadece bildirmeniz dahi, işi ciddiye almalarına yetebilir.

Tüm bunlardan elde edeceğiniz kazanç bol miktarda stres, iş gücü, para ve zaman kaybı olacaktır. :(
Ama sorununuzun çözüleceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
konunuz da haklı iseniz ,
bu enerji dağıtım işinde devlette olsaydı , işinizi devlet çözerdi .
özel dağıtım şirketi çözüm sunamıyorsa , kim çözecek gene devlet çözecek .
Amerika mı çözecek !!!

TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANLIĞI

TC.jpg

T.C Başbakanlık
T.C Enerji Bakanlığı , Tedaş Genel Müdürlüğü vs gibi ilğili kurumlara aynı anda
Yazılar yazınız ...
Bu yazınızda ek :
ve tarafınıza cevabı yazılan , yazıların eklendirilmesi , konunuz haklılığı ispatı bilğilendirilmesi !!!

ayet.jpg

Kolay Gelsin . Sağlıcakla Kalın .

adalet.jpg

Son düzenleme:
şimdi geldi clk şirketi voltaj ölçümü yaptı.kaçak akım rolelerini kontrol etti.tüm güçleri çalıştırın oteldeki dedi çalıştırdık.Her şey normal dedi.bende dedimki benim voltajla ilgili bir sıkıntım yok siz 6 aydır sorunumu anlayamamışınız.1 saniyenin içinde elektrik gidip geliyor düşme olmuyor gidip geliyor dedim.suratıma anlamsızca bakarak 7 saniye beklediler.eee dedim yani sonuç herşey normal ama gidip geliyor elektrik dedim.ama biz bi görsek o gidip gelmeyi anlam vermeye çalışacaz dediler şans eseri o anda elektrik gidip geldi işte bu dedim sonra panoya yönelip ölçüm yaptılar bir birlerine duygusal aşkla dolu bakışmadan sonra valaha anlayamadık dediler.Anlayamadığınız sorunun raporunu nasıl yazıp nasıl onaracaksınız dedim.onlarda şu cevapları verdiler kaçak akım rolesi çalışıyor ama klima yanıyor kaçak akım rolesi atmıyor direklere sigorta bağladık atmadı demekki atması için bu gidip gelmenin 3 saniye falan olması lazım dediler.peki dedim başka nötrle faz birbirine deyiyor olabilir dedi.o zaman dedim bunu nasıl anlarız dedim onu anlayamayız dedi patlaması lazım.yer altındaki kabloların sorunlu olup olmadığını anlamak için bir cihaz varmış dedim onla olmuyormu dedim.evet onla olur dedi yapın o zaman dedim.bizde o cihaz yok dedi.clk merkez şubede varmış dedim.10 saniye gene aşkla birbirlerine baktıktan sonra evet var dediler.ama dediler bu makina gelirse bu hattı kontrol etmek 3 gün sürer o yüzden getirtemeyiz onu dediler.peki ne olacak dedim biz işte voltaj durumunu gönderecez şirkete onlar size bi cevap verir dediler.arkadaş dedim benim sorunum voltaj değil benim sorunum bu dedim.yapacak bişeyimiz yok valaha dedi.sonunda aklımda cinayetler onlarında akıllarında sıcak yatakları olduğu için ayrıldık.günün özeti bilimsiz bir ülke aptal bir ülkedir.

Merhaba
Dualarım seninle .

iman.jpg

Kolay Gelsin Sağlıcakla Kalın .

son olarak son bir sorum olacak direkten bizim panoya gelen 3 faz ve 1 nötr var anladığım kadarıyla bu 1 nötr her hangi bir faza temas ederse anlık ne gibi sıkıntı oluşur ark mı yapar sigortamı attırır yada ani elektrik gidip gelmesine sebep olur mu

faz ile nötr anlık temas ederse sorun olur ,
kaçak akımın rölesi tipi nedir .
Kaçak akımlarda seçicilik ( selektivite ) ise geçikmelidir .
kaçak akım koruma rölesi öncesi yeraltı kablosu veya havai kabloda sorun varsa açma yapmaz .
kaçak akım koruma rölesi sonrasında sorun varsa açma yapabilir .
https://www.voltimum.com.tr/haberler/kacak-akimlarda-secicilik

Son düzenleme:
kaçak akıma bakayım 30 amper dediler ama anlamadım onların dediğinden tekrar bakarım.fazla nötr birbirine anlık değerse sorun olur dediniz ne gibi bir sorun bu yani

anlık kıpıştırma gibi , kaçak akım koruma rölesi açma mili saniyeyesinin önemi .
selektivite tip ise geç açar ,
siğortada ise c tipi geç açma yapar ( klima , motor kullanılır ) ısıtıcılarda ,lamba b tipi anlık açma yapar .
kaçak akım koruma rölesi öncesi yeraltı kablosu veya havai kabloda sorun varsa açma yapmaz .
kaçak akım koruma rölesi sonrasında sorun varsa açma yapabilir .

http://www.kacakakimrolesi.com/cesitleri-tipleri/

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/saniyelik-voltaj-gidip-gelmeleri.2437/

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri