Kaçak akım

Anladım sanırım saolasın

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
selam ustalarım benim size bir sorum olacak çalıştıgım yerdeki küçük ölçekli dağıtım panolarındaki kaçak akım rölerine 3 faz veya tek faz dışardann acil stop koyup acil stop u da panonun toprak nötr kısa devresinden kaçak akım açtırma yapıyoruz bu pek uygun degil biliyorum ama açtırma bobinli tmş pahalı ve pano küçük ölçekli oldugu için bunu yapıyoruz sorun bir adet evde 380 30 ma kaçak akım rölesi var biz bu röleden bir alıcı besledik yanı fazın birinde buz dolabı var diyer fazlardaki prizler boş nört toprak kısa devredinden kaçak akım açma yapmıyor diyer ıkı fazın birine bir alıcı baglayınca kaçak akım açma yapıyor nedeni ne olabilir topragın degerlerini ölçtük normal

..evdeki sorun ile ilgili;
..noktaya virgüle dikkat edip bir daha yaz..ben anlamadım ama anlayanlar cevap yazacaktır mutlaka..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri