Kaçak akım test cihazı

selvi66

Üye
Kaçak akımı rölesi kullanarak 30mA tutmak gerek bunun için test cihazına ihtiyacım var. Fazla pahalı olmayan orta bütçem var. hangi cihazları kullanıyorsunuz internette fazlaca cihaz var karar veremedim sizlerinde düşüncesini almak istiyorum. Teşekkür ederim.
(Şantiye sahasında kullanılacak yüksek gerilim ve alçak gerilimde)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Mastech 5908 C ( bulabilirseniz ) ölçü aleti olarak.Sadece açıp açmadığını kontrol gayesi ile ise,ekteki olabilir.
Bunlar,alçak gerilim içindir.YG için test cihazı olduğunu duymadım.

Ekli dosyalar

• KAÇAK AKIM TEST.jpg
    KAÇAK AKIM TEST.jpg
    207.9 KB · Görüntüleme: 38
fuluke 165x cihazını kullan hem saglıklı hem uzun ömürlü menüsü ve kendi kullanışlı

Şantiye saha panosu ile yük arasındaki kablolar genelde uzun olduğu için zamanla izolasyon problemleri de gerçekleştiği için; yükler daha fazla gruba ayrılıp daha fazla kaçak akım rölesi kullanmak icap eder. Kaçak akım rölelerini de test ettikten sonra kaçak değerinin mertebesini ölçmeye hacet kalmaz. Piyasada kaçak akım miktarını kademeli şekilde gösteren kakr'leri de bulunmakta.

Fişle kullanımı yok.Ancak,bir fişe bağşayacağınız 3 kabloyu ! işaretliyerek öl-
çü aletinin ilgili uçlarına fişle irtibatlayabi-
lirsiniz.Yanılmıyorsam,alet,izolasyonda öl-
çüyor.

..ne test edilecek..nesi test edilecek.?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri