Kaçak akım rolesi tutmuyor

Siemens marka sahtesine dikkat edin .
Bugun biride sizin gibi söyledi sahtesine dikkat edin diye bayisine gidin dedi bi adres verdi yoksa bugun alacaktim ama kapalıdır dedi adam pazartesi gidin ondan alamadım.Legrand bulmuştum aslında ama simens en iyisi dediler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Siemens, Eaton, Legrand, Schineider üst kalite markalardır. Bir tık altı kalitede olduğunu düşünüyorum ama yerli olduğu için kendi evime viko marka kakr almıştım. Bir kaç kez farklı testlerden geçirdim görevini yerine getiriyor. Sigortalarınız eskiyse onlarıda değiştirmenizi öneririm.
Kaçak akım rölesinin gecikmeli atması olayına iki kez şahit oldum; birinde arkadaşın evi uzatma grup prize su girmişti, diğeri de kablo izolasyonunda çatlaklar vardı gece yüklenme azalıp gerilim yükseldiğinde atlama yapıyordu tesisat kablolarını değiştirince problem ortadan kalktı.

Rölenin arızalı olup olmadığını rölenin çıkış uçlarındaki (Faz, Nötr) kabloları çıkartarak deneyebilirsiniz. Çıkış uçları boştayken role tutuyorsa sorunun tesisat tarafında olduğu kabul edilebilir.
Dün 16 gibi elektrik gitti gece yazdigimdada tutmuyordu bugun sabah 11 gibi kaldirdim tuttu kar bizim asagida panoda o dediginizi ben yapamam ancak elektrikci halleder

Dün 16 gibi elektrik gitti gece yazdigimdada tutmuyordu bugun sabah 11 gibi kaldirdim tuttu kar bizim asagida panoda o dediginizi ben yapamam ancak elektrikci halleder
Öncelikle aşağıdaki ana panonun fotosu ( size ait siğortalar ve kaçak akım rölesi )
Diğer daire içi siğorta panosunun fotosunu
Elektrikci çağırmadan yorum ekleyebiliriz belki
kolay gelsin Sağlıcakla kalın

Kaçak akım arızasını bulmak zordur hele hele nötr/toprak kaçağını. Mesleki yeterliliği (belgesi) olmayan insanların elektrik arızalarına müdahalede bulunmasını doğru bulmuyorum. Fikir alış verişi açısından bilgi paylaşımına her zaman açığım ancak müdahale hiç doğru bir olay değil. Elektrik dışarıdan görüldüğü kadar kolay değildir bir ihmal bir ufak dikkatsizliğin bedelini hayatınızla ödersiniz Allah korusun.

Öncelikle aşağıdaki ana panonun fotosu ( size ait siğortalar ve kaçak akım rölesi )
Diğer daire içi siğorta panosunun fotosunu
Elektrikci çağırmadan yorum ekleyebiliriz belki
kolay gelsin Sağlıcakla kalın
Hocam evde değilim bugun yarın fotografları atarım buraya tesekkur ederim alakaniz icin
Kaçak akım arızasını bulmak zordur hele hele nötr/toprak kaçağını. Mesleki yeterliliği (belgesi) olmayan insanların elektrik arızalarına müdahalede bulunmasını doğru bulmuyorum. Fikir alış verişi açısından bilgi paylaşımına her zaman açığım ancak müdahale hiç doğru bir olay değil. Elektrik dışarıdan görüldüğü kadar kolay değildir bir ihmal bir ufak dikkatsizliğin bedelini hayatınızla ödersiniz Allah korusun.
Hocam farkındayım ben müdahele etmek istemiyorum etmicemde ama subat gibi başımıza geldi 1 ay kadar gelen elektrikciler bulamadı sorunu daha önceki konuma bakabilirsiniz ben forum yardimiyla en az riskle müdahele etmeye calistim ve burdaki bilgiler isıgında hallettik elektrikciyle insanlar ya ugrasmak istemiyo yada anlamıyo bu sistem tedaş tarafından zorunlu olarak takılıyo binada 2 kisi sökmüş kacak akim rolesini her gelen sökelim diyor en kolayı sökmek çünkü

Hocam evde değilim bugun yarın fotografları atarım buraya tesekkur ederim alakaniz icin

Hocam farkındayım ben müdahele etmek istemiyorum etmicemde ama subat gibi başımıza geldi 1 ay kadar gelen elektrikciler bulamadı sorunu daha önceki konuma bakabilirsiniz ben forum yardimiyla en az riskle müdahele etmeye calistim ve burdaki bilgiler isıgında hallettik elektrikciyle insanlar ya ugrasmak istemiyo yada anlamıyo bu sistem tedaş tarafından zorunlu olarak takılıyo binada 2 kisi sökmüş kacak akim rolesini her gelen sökelim diyor en kolayı sökmek çünkü

Aynen dediğim gibi kaçak akım arızasını bulmak oyalayıcıdır, zordur(çok ilginç kaçak akım arızalarına şahit oldum). Bu nedenle elektrikçiye telefon edip evde kaçak akım rölesi atıyor arıza var dediğinizde %90 yoğunuz der erteler, Röleyi İptal etmek tehlikeye davetiye çıkarmak olur. Bunu yapan kişileri uyarın bu işleri savsaklamanın cezasını ya canınızla yada malınızla ödersiniz bu konuda komşularınızı uyarın. Ben çevremi uyarıyorum önemini detaylarıyla anlatıyorum ama ona rağmen söylediklerimi dikkate almayanlar çıkıyor.

Aynen dediğim gibi kaçak akım arızasını bulmak oyalayıcıdır, zordur. Elektrikçiye telefon edip evde kaçak akım rölesi atıyor arıza var dediğinizde %90 yoğunuz der erteler, çok ilginç kaçak akım arızalarına şahit oldum. Röleyi İptal etmek tehlikeye davetiye çıkarmak olur. Bunu yapan kişileri uyarın bu işleri savsaklamanın cezasını yal canınızla yada malınızla ödersiniz bu konuda komşularınızı uyarın. Ben çevremi uyarıyorum önemini detaylarıyla anlatıyorum ama ona rağmen söylediklerimi dikkate almayanlar çıkıyor.
Hocam bende bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum çok komik açıklama yapanlar var eskiden bu varmıydı gibi insanlar önemini bilmiyor şalter değistirdik mi duzelir diyen var halbuki şalter nere kacak akım nere o yüzden burdakilerin yardımı benim için gelen elektrikcilerden daha önemli bunu yaşadım :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri