kaçak akım rolesi neden atmaz

iyi günler.panoda nötr ile toprağı deydirdiğim zaman kacak akım atmıyor.yeni topraklama için çubuk çaktım nötr ile toprak arasındaki voltajı ölçtüğümde gayet ıyı gösteriyor fakat nötr ile toprağı deydirdiğimde herseye atan kacak akım neden atmıyor acaba kacak akımmı bozuk yoksa toprakmı yok ona göre yeniden başka yere cubukmu çakmalıyım yoksa roleyımı degıstırmelıyım yardımcı olursanız sevınırım

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kaçak akımınız kaç mA lik ? Topraklama direnciniz kaç ohm ?

Topraklama direnciniz,166 ohm'dan büyük ise,kaçak akım açmaz.0.7,0.8 nedir ?

iyi günler.panoda nötr ile toprağı deydirdiğim zaman kacak akım atmıyor.yeni topraklama için çubuk çaktım nötr ile toprak arasındaki voltajı ölçtüğümde gayet ıyı gösteriyor fakat nötr ile toprağı deydirdiğimde herseye atan kacak akım neden atmıyor acaba kacak akımmı bozuk yoksa toprakmı yok ona göre yeniden başka yere cubukmu çakmalıyım yoksa roleyımı degıstırmelıyım yardımcı olursanız sevınırım
Kaçak akım çalışıyor mu?ne marka kullandıınız piyasa malı 3-5 tl.lik mi?yoksa kaliteli bir marka mı?Birde aldığınız yer çakma mal satan yerse o da olabilir!topraklama çubuğu çaktığınız toprağın direnci önemli ama benim bir teorim var topraklama için herkes meger cihazı bulamayacağı için.Siyah renkli toprak topraklama için daha uygundur eğer topraklamayı çaktığınız toprak killi dediğimiz turuncuya yakın renk topraksa o toprakta topraklama çalışmaz!Siyah renkli toprak olmalı eğer yoksa topraklama için toprak direncini düşüren kimyasallar var.RADSAN ve AMPER firmaları benim bildiğim bu kimyasalları üretip satan.Ama topraklamayı çaktığınız toprak nemli,siyah renkli olacak aksi takdirde işiniz zor!Eğer kaçak akım röleniz sağlam ve kaliteli ise!...

Birde kaçak akım rölesinin elektronik olanı satılıyormuş.Ki tavsiye edilmiyor ucuz piyasa malı güvensiz ürün.
Esas işi gören mekanik olan tabi.

Knk test butonuma baaıyom çalışıyo toprak notur kısa devre yapıyom açmıyor galiba benim röle bozuk toprakla alakalı oşdugunu zanetmıyorum ben bu kaçak akımı naıl tamir esebilirim sorun neresındedır acaba

Devrede yük yoksa kaçak akım rölesi açmaz ! Akım akacak ki kaçak oluşsun !

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri