Kaçak akım rölesi nötr direk bağlayınca ....

selam ve saygılar ustalar .
bir akrabamın evinde sigorta yani kaçak akım sigortası kendiliğinden atıyor . ben biraz tesisata baktım kabaca , hiçbişey farkedemedim , aklıma kaçak akım rolesinin nötr ucunu direk bağlamak geldi , ve sorun çözüldü . ( aslında çözülmedi tabi )
sorum şudur , bu gizli manyetik kısa devre yaptıran şeyi nasıl bulabilirim , belliki biryerlerde ark yapacak ve yangın çıkaracak bişeyler var gibime geliyor , yoksa benmi anlamadım . aydınlatan ustalarıma şimdiden teşekkürler

eğer sürekli kaldırır kaldırmaz atıyorsa yada bir iki dakika sürüyorsa ;
daire girişindeki sigortaları tek tek sıra ile kapatarak kaçağın hangi kısımda olduğunu tespit edebilirsin sanırım
önceliğin elektrikli ısıtıcı yada banyo şohbenleri tarzı şeyler olabilir

nötr ile fazla oynamayın cihazlarınız hasar görebilir .
kaçak akım rölesi ata ata işlevini yitirir , kontakları hasar görür ve yapışır .
sistemi bozmayın , arızayı bulmaya çalışın yeni bilğiler verin ( sağlıklı )

kaçak akım rölesi ile beraber siğorta atıyormu ?

test butonundan , kaçak akım rölesi görevini görüyor mu ?

Son düzenleme:
selam ve saygılar ustalar .
bir akrabamın evinde sigorta yani kaçak akım sigortası kendiliğinden atıyor . ben biraz tesisata baktım kabaca , hiçbişey farkedemedim , aklıma kaçak akım rolesinin nötr ucunu direk bağlamak geldi , ve sorun çözüldü . ( aslında çözülmedi tabi )
sorum şudur , bu gizli manyetik kısa devre yaptıran şeyi nasıl bulabilirim , belliki biryerlerde ark yapacak ve yangın çıkaracak bişeyler var gibime geliyor , yoksa benmi anlamadım . aydınlatan ustalarıma şimdiden teşekkürler
bazı modellerde nötr ile toprak kısa devresinde kaçak akım direk atarken bazı modellerde toprak-nötr kısa devresinde tesisatta akım geçtiğinde atar sizin sorununuz nedir?kaç akımı açar açmaz mı atıyor yoksa gecikerek mi atıyor zaman zaman mı atıyor.Tesisatın kontrol edilmesi lazım ki arıza bulunsun

Merhaba arkadaslar K.A.R hemen atmıyor gece calisan sadece buzdolabi olmasina ragmen sabaha K.A.R atmis oluyor buzdolabi bosh marka ve yetkili servisi kontrol etti ama buzdolabından kaynakli değil bunun sorunu ne olabilir

Merhaba arkadaslar K.A.R hemen atmıyor gece calisan sadece buzdolabi olmasina ragmen sabaha K.A.R atmis oluyor buzdolabi bosh marka ve yetkili servisi kontrol etti ama buzdolabından kaynakli değil bunun sorunu ne olabilir
Sayın @Adnankarakus,
KAR atması çok geniş kapsamlı bir durumdur.
Gerekli kontroller yapılmadan çözüme kavuşturmak Zor olur.
Tali panodaki sigortalar kapatılıp tek tek kontrol etmek suretiyle hangi linyede,hangi sortide veya prizde olduğu anlaşılır.
Ama uzun vadede attığı için biraz uğraştırır.

eğer sürekli kaldırır kaldırmaz atıyorsa yada bir iki dakika sürüyorsa ;
daire girişindeki sigortaları tek tek sıra ile kapatarak kaçağın hangi kısımda olduğunu tespit edebilirsin sanırım
önceliğin elektrikli ısıtıcı yada banyo şohbenleri tarzı şeyler olabilir

abi cevap için sağol . hemen atmıyor , atması yarım günü buluyor . bende hangi hatta oldugunu bulmam uzun sürer diye uğraşamadım arızayla .ben onlara söyledim atarsa kaldırın . ama bu hafta sonu halledicem insallah çözerim . nötr direk bağlayınca atmıyor . tel açtım atmamış sigorta hiç

nötr ile fazla oynamayın cihazlarınız hasar görebilir .
kaçak akım rölesi ata ata işlevini yitirir , kontakları hasar görür ve yapışır .
sistemi bozmayın , arızayı bulmaya çalışın yeni bilğiler verin ( sağlıklı )

kaçak akım rölesi ile beraber siğorta atıyormu ?

test butonundan , kaçak akım rölesi görevini görüyor mu ?

sizede çok teşekkur ederim ustam . hemen atmıyor , atması yarım günü buluyor . bende hangi hatta oldugunu bulmam uzun sürer diye uğraşamadım arızayla .ben onlara söyledim atarsa kaldırın . ama bu hafta sonu halledicem insallah çözerim . nötr direk bağlayınca atmıyor . tel açtım atmamış sigorta hiç

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri