Kaçak Akım Rölesi

Jason7

Üye
İyi günler.
Konuyla ilgili forumda benzer başı başlıkları okudum fakat benim sorun biraz farklı.
Kaçak akım rölesi geceleri 22.30-8.30 arası atıyor. Gündüzleri herhangi bir problem olmuyor. Önceleri gecede bir kaç kez atarken iki gündür sıklıkla atmaya başladı. Yardımcı olursanız sevinirim. Neler yapabilirim?
http://www.4gp.tw/b019/1375595316844.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İlk önce cihazı kaliteli bir marka ile değiştirin, sorun tekrarlarsa tesisatı ve bağlı cihazları kontrol ettirin.

önce daha kaliteli ürün alınız. siemens,legrand, v.b ama arıza nın balkon da monte edilen bir priz den kaynaklanacağını düşündüm bir an yazlık ta başıma gelmişti. geceleri nem artığı zaman açma yapıyordu kaçak akım rölesi. sanal ortamda bu kadar yardımcı olabildim.ama öncelikle bu meslekle uğraşmıyorsanız ilk önce bir meslektaşımızdan yardım almanızda fayda var.elektrik şakaya gelmez.kolay gelsin.

önce daha kaliteli ürün alınız. siemens,legrand, v.b ama arıza nın balkon da monte edilen bir priz den kaynaklanacağını düşündüm bir an yazlık ta başıma gelmişti. geceleri nem artığı zaman açma yapıyordu kaçak akım rölesi. sanal ortamda bu kadar yardımcı olabildim.ama öncelikle bu meslekle uğraşmıyorsanız ilk önce bir meslektaşımızdan yardım almanızda fayda var.elektrik şakaya gelmez.kolay gelsin.
Balkonda bir tek kombinin prizi var. Diğer hatları kontrol ettim pek bir sorun olduğunu zannetmiyorum. Kombiyi 2.5 yıldır kullanıyoruz ama bu sorun bir kaç aydır var. Geceleri nemin artması fikri aklıma yattı zira başka bir şey de bulamıyorum çünkü gündüzleri herhangi bir sorun olmuyor. Acaba balkondaki prize yapabileceğim bir şey var mı?
Yardımınız için teşekkürler..

enerjiyi kesip kontrol ediniz. prizi kapaklı prizle değiştiriniz (kapaksıztip ise veya kapağı kırılmış ise).ayrıca geceleyin sadece kullanılan gece lambası v.b cihaz varsa kontrol ediniz.

Balkonda bir tek kombinin prizi var. Diğer hatları kontrol ettim pek bir sorun olduğunu zannetmiyorum. Kombiyi 2.5 yıldır kullanıyoruz ama bu sorun bir kaç aydır var. Geceleri nemin artması fikri aklıma yattı zira başka bir şey de bulamıyorum çünkü gündüzleri herhangi bir sorun olmuyor. Acaba balkondaki prize yapabileceğim bir şey var mı?
Yardımınız için teşekkürler..
Elinizden geliyorsa sigortayı kapatıp prizin tel bağlantılarının sıkılığını, telin durumunu (oksit) kontrol edin! Aynı şekilde kombinin fişini de ;)

Son düzenleme:
Elinizden geliyorsa sigortayı kapatıp prizin tel bağlantılarının sıkılığını, telin durumunu (oksit) kontrol edin! Aynı şekilde kombinin fişini de ;)
Prizi söktüm faz ve nötr de herhangi bir problem yoktu, bir tek toprak bağlanılan vida yalama olmuştu prizi değiştirdim bakalım ne olacak :D

enerjiyi kesip kontrol ediniz. prizi kapaklı prizle değiştiriniz (kapaksıztip ise veya kapağı kırılmış ise).ayrıca geceleyin sadece kullanılan gece lambası v.b cihaz varsa kontrol ediniz.

Sayın Demirer34 gece lambası kaçak akım rolesini nasıl attırır ki?

Prizi söktüm faz ve nötr de herhangi bir problem yoktu, bir tek toprak bağlanılan vida yalama olmuştu prizi değiştirdim bakalım ne olacak :D

Ben kaçak akım rolesinin kaliteli bir marka ile değiştirildiğinde düzeleceği kanaatindeyim...Sorunun priz değiştirmekle düzelse bile yine de bu marka kaçak akım rolesini kullanmayın simens legrand gibi markalarla değiştirin...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri