Kaçak akım rölesi

Sbn9121

Üye
Iyi günler lamba yanarken anahtarı 2-3 defa açıp kapatınca kaçak akım rölesi atıyor bunun sebebi nedir yardımcı olabilir misiniz

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar merhaba benim de kaçak akım rölesi konusunda sorunum var.Kar sürekli atıyordu.Elektrikci geldi Kar ın girişinde yanma buldu değiştirdi.Ama kar hala atıyor. Tüm şartelleri indirdim gene de günde en az 1 kere atıyor.Hava iyiyse atmıyor ama rüzgarlı yağmurlu ise atıyor.Evde kaçak olduğunu düşündüm ama dedigim gibi tüm şarteller kapalıyken de atıyor.Köyde yasıyorum baska elektrikçi de yok kafayı yemek üzereyim yardımlarınızı bekliyorum

kaçak akım rölesinde şalterlerin hepsinin kapalı olması atmamasına engel değildir . nötr ile toprak arasında kaçak varsa atabilir . bunu uzman bir destek almanızı öneririm

kaçak akım rölesinde şalterlerin hepsinin kapalı olması atmamasına engel değildir . nötr ile toprak arasında kaçak varsa atabilir . bunu uzman bir destek almanızı öneririm
Peki akşam atmamasının nedeni ne olabilir?

Arkadaşlar merhaba benim de kaçak akım rölesi konusunda sorunum var.
Kar sürekli atıyordu.
Elektrikci geldi Kar ın girişinde yanma buldu değiştirdi.
Ama kar hala atıyor.
Tüm şartelleri indirdim gene de günde en az 1 kere atıyor.
Hava iyiyse atmıyor ama rüzgarlı yağmurlu ise atıyor.
Evde kaçak olduğunu düşündüm ama dedigim gibi tüm şarteller kapalıyken de atıyor.
Köyde yasıyorum baska elektrikçi de yok kafayı yemek üzereyim yardımlarınızı bekliyorum

geçmiş olsun .

kaçak akım rölesininin bulduğu yerin fotosunu yayınlayın .( kablolar görülür )
ve eski çıkan ( arızalı olan ) kaçak akım rölesininin fotosunu .

Tüm şartelleri indirdim gene de günde en az 1 kere atıyor.
Hava iyiyse atmıyor ama rüzgarlı yağmurlu ise atıyor.

nem , su alan bir yer vardır ?

kendiniz işlem yapmayınız !!! ( işten anlayan elektrikçi bulmanız )
bilğilendirilme amaçlı linkler !!!

çıplak el sorunu !!! ( iş güvenliği )

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri