Kaçak akım rölesi

Arkadaşlar evime kaçak akım rölesi bağladım.
Şöyle bir durumla karşılaştım lamba tesisatından bir tanesi kısa devre olmuş butona bastığında sigortalar atmiyor kaçak akım rölesinden inleme şeklinde bir ses geliyo bağlantıyı yanlışmı yaptım acaba

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadaşlar evime kaçak akım rölesi bağladım.
Şöyle bir durumla karşılaştım lamba tesisatından bir tanesi kısa devre olmuş butona bastığında sigortalar atmiyor kaçak akım rölesinden inleme şeklinde bir ses geliyo bağlantıyı yanlışmı yaptım acaba
Kisa devre olan neyse onu once duzeltin. Sonra duruma bakin.
Kakr ters nasil baglarsiniz? Faz notr giris faz notr cikis. Faz L ile gosterilir notr N ile gosterilir.

Yani yanliş derken sayaçtan gelen faz ve nötürü rölenin giriş uçlarına değilde çıkışa bağlamış olabilirmiyim.
Kısa devreyi düzelttim düzeldi ama neden sigorta atmadı onu anlamak istiyorum

Yani yanliş derken sayaçtan gelen faz ve nötürü rölenin giriş uçlarına değilde çıkışa bağlamış olabilirmiyim.
Kısa devreyi düzelttim düzeldi ama neden sigorta atmadı onu anlamak istiyorum

kaçak akım rölesi bağlantıyı fotoğraflayın

Kısa devre durumunda sigorta atar yani faz ve nötr birbirne temas edince atar. sizinkinde atmadıysa faz ve toprak olayı olmuş olabilir. Lamba devresi ise kolay kolay sigorta atmaz, lambanın ışık (lümen) ı düşük olur.

Kısa devre durumunda sigorta atar yani faz ve nötr birbirne temas edince atar. sizinkinde atmadıysa faz ve toprak olayı olmuş olabilir. Lamba devresi ise kolay kolay sigorta atmaz, lambanın ışık (lümen) ı düşük olur.
Lamba devresinde kisa devre olursa nasil sigorta atmaz? Merak ettim dogrusu. Faz notr bolibirine degerse muhakkak sigorta atar.

Faz nötr yerine lambanın devresini faz topraklama bağlandığında, yani lamba nötrünü topraklamadan alıyor olma olasılığı yüksek.

Faz nötr yerine lambanın devresini faz topraklama bağlandığında, yani lamba nötrünü topraklamadan alıyor olma olasılığı yüksek.
Lamba tesisatinda notr yerine toprak baglansa KAKR sizce tutar mi?
KAKR atar ve o hatayi duzeltene kadar KAKR ni kaldiramazsiniz.

Kakr olmadan, aksi takdirde kakr tutması mümkün değildir. Kakr ni ters bağlandığında da yani giriş ve çıkışları ters olunca kakr hassasiyetini kaybediyor. Kısadevre durumunda kakr takılımıydı oda meçhul.

Peki bağlantı bütün kaçak akım rölelerinde aynımıdır

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,178
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri