Kaçak akım rölesi

Binanın girişindeki selektif tip değilse,atmı-
yor olması tesadüfdür.Yakın fotoğraf çekip
ekleyebilirseniz,daha sağlıklı yorum yapılır.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kendi sorunum yarı diyelim söyle çözdüm
tesisat monfaze !!!
yeni bina tüm sayaçlar takıldı + kar + siğorta vs gibi bir hafta sonra mühürleme yapılacak ( hazırlık )

tüm binanın elektriği kesiliyordu
1 adet 300 mA kaçak akım rölesi vardı bir yerden arıza gelince tüm binanın elektriği kesiliyordu , asansörde bir kadın kaldı psikolojisi sorunu !!!
kızdım selektif tip takılması gerekli idi
1 adet selektif tip binaya takılırsa tüm binanın elektriği kesilecek + asansörde
tüm dairelere sayaç panosu 300mA kaçak akım rölesi takıldı ( normal )
herkes kendinden sorunlu oldu .
hatamız selektif tip takılmaması ( bulamamış kaşla göz arasında )
sonradan haberim oldu .

örnek : bu durumda benim dairemden bir arıza gelse sadece benim kaçak akım rölesi atıyor ve
sayaç panosundaki ( 300 mA bana ait )
diğer dairelerde ve asansörde elektrik kesilmiyor . ( sadece bende sorun )
sayaç panosundaki ( 300 mA bana ait ) atmaması gerekir ama atıyor selektif tip değil bu tip takılmış olsaydı atmayacaktı .

Binanın girişindeki selektif tip değilse,atmı-
yor olması tesadüfdür.Yakın fotoğraf çekip
ekleyebilirseniz,daha sağlıklı yorum yapılır.
Hocam yoğundu bugun cekemedim yarın insallah size fotograf atıcam kusura bakmayın
kendi sorunum yarı diyelim söyle çözdüm
tesisat monfaze !!!
yeni bina tüm sayaçlar takıldı + kar + siğorta vs gibi bir hafta sonra mühürleme yapılacak ( hazırlık )

tüm binanın elektriği kesiliyordu
1 adet 300 mA kaçak akım rölesi vardı bir yerden arıza gelince tüm binanın elektriği kesiliyordu , asansörde bir kadın kaldı psikolojisi sorunu !!!
kızdım selektif tip takılması gerekli idi
1 adet selektif tip binaya takılırsa tüm binanın elektriği kesilecek + asansörde
tüm dairelere sayaç panosu 300mA kaçak akım rölesi takıldı ( normal )
herkes kendinden sorunlu oldu .
hatamız selektif tip takılmaması ( bulamamış kaşla göz arasında )
sonradan haberim oldu .

örnek : bu durumda benim dairemden bir arıza gelse sadece benim kaçak akım rölesi atıyor ve
sayaç panosundaki ( 300 mA bana ait )
diğer dairelerde ve asansörde elektrik kesilmiyor . ( sadece bende sorun )
sayaç panosundaki ( 300 mA bana ait ) atmaması gerekir ama atıyor selektif tip değil bu tip takılmış olsaydı atmayacaktı .
Abi açıklama için teşkkür ederim bi sorun var ama yarın bi elektrikci bakıcam artık gelsin baksın lamba falan dedim kaç gün ama lambalara baktım topraklama yok yani sorun ya kombide yada yavas yavas kuruyan duvardan kaynaklı kombiden olma ihtimalini hep kafadan atmıştım geçen cagirdim elektrikci buzdolabinin fişini taktigi gibi kar atıyordu ama sadece kombi çalışırkende atıyor velhasıl zor bi durumdayım bi yük binince mi atıyor anlamadm gitti

Toprak ile nötr temas ediyorsa belirsiz aralıklarla atar
b
ilginize

şüphelendiğiniz prize gelen elektrikçiler bakmadımı, siz bakmadınız mı su sızma belirtisi vb var mı diye

şüphelendiğiniz prize gelen elektrikçiler bakmadımı, siz bakmadınız mı su sızma belirtisi vb var mı diye
Prize baktilar alakası yok dediler resimde attım size bakabilirsiniz kimisi sadece kablosuna baktı kacak akimi attıran sigortanin orayla alakasi olmadigi icin pek üzerinde durmadılar

oturma odasi misafir odasi ve mutfagin bir bolumunun bağlı oldugu salter kaçak attırıyor

sadece prizleri mi kontrol ediyor, ışıklara etkisi var mı

oturma odasi misafir odasi ve mutfagin bir bolumunun bağlı oldugu salter kaçak attırıyor

sadece prizleri mi kontrol ediyor, ışıklara etkisi var mı
Işıklarda topraklama yok ama ışıkları açik veya kapali sadece tek bir sigorta açikken dahi kar atıyo

tek sigorta derken ?

oturma odasi misafir odasi ve mutfagin bir bolumu zaten tek bir sigortaya bağlı gibi yazdınız

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri