Kaçak akım rölesi sigorta olarak kullanılabilir mi

elkkum

Üye
arkadaşlar merhaba, kaçak akım rölesinden girişteki ve çıkıştaki nötrü çıkarıp birbirine ekledikten sonra, giriş fazını giriş nötre köprüleyip çıkış fazınıda aynı şekilde nötr çıkışıyla köprüleyip bağlayınca kaçak akım rölesi özelliğini devre kesici olarak devam ettire bilir mi?(kaçak akım işlevini yitirir ama sigorta olarak devam edermi?)

ferhat666k

Katılımcı Üye
Yüksek akımlarda kacak akım rölesi devreyi açmaz. Amaci ve calışma prensipleri farkli olduğundan dediğiniz olmaz

Konu Sah
elkkum

elkkum

Üye
resim olarak ekledim, peki bu şekilde tutmama durumu olurmu, röleyi kurduğumuz anda geri atarmı peki, sonuçta röle faz nötr arası farkı görünce atacak, burada nasıl bir durum olur ikisindede aynı faz geçiyor, bir fark algılanır mı

dupisk

Profesyonel Üye
kesici olarak kullanırsınız sigorta görevi görmez

Konu Sah
elkkum

elkkum

Üye
hikaye evet biliyorum yapacağım gibi bir şüphe uyanmasın tabi, ama çevremde elektrikçilerin böyle yaptığını duydum böyle bağlantı görürsem buna da dikkat edeyim diye sordum, bazı kaçak akım tutmayan evlerde yapıldığını duydum, sorum bu bağlantıyla kaçak akım nasıl tutuyor

Under Ground

Profesyonel Üye
hikaye evet biliyorum yapacağım gibi bir şüphe uyanmasın tabi, ama çevremde elektrikçilerin böyle yaptığını duydum böyle bağlantı görürsem buna da dikkat edeyim diye sordum, bazı kaçak akım tutmayan evlerde yapıldığını duydum, sorum bu bağlantıyla kaçak akım nasıl tutuyor
Niye tutmasın? Kaçak akım rölesinden geçen iki iletkenden eşit akım geçiyor çizdiğiniz devrede.

Konu Sah
elkkum

elkkum

Üye
peki kaçak akım rölesi 40amper olsa diyelim, bu iletkenden geçen akım 40ı geçince bu röle açma yaparmı

-Acemi-

Onursal Üye
Onursal Üye
peki kaçak akım rölesi 40amper olsa diyelim, bu iletkenden geçen akım 40ı geçince bu röle açma yaparmı
Sigortalı kaçak akım rölesi değilse açmaz, evlerde iç tesisatta görme ihtimaliniz düşüktür. Üzerindeki yazılardan sigortalı mı değil mi anlarsınız.

ademcelik

Profesyonel Üye
kaçak akım koruma rölesindeki yazan 40A açma kapasitesi değil; kaçak akım koruma rölesinin dayanacağı maksimum akımı ifade eder.

yani 40 A üstünde akım geçerse kaçak akım koruma rölesi deforme olacaktır.

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
105,055
Kullanıcılar
390,549
Son üye
senasen

Yeni konular