Kaçak akım rölesi kalkmıyor

Merhaba,

evde ufak bir calisma yapmadan once sigortalari indirdim. isimi bitirdikten sonra tekrar kaldirmak istedim ama kacak akim rolesi hic hareket etmiyor. tum sigortalar kapaliyken bile kaldiramiyorum.

calistigim yeri kontrol ettim ama dolabin arkasinda oldugu icin tamamini goremiyorum. orada bir kacak olsa bile bu rolenin en azindan kalkip geri atmasini beklerdim, hic yerinden oynamiyor.

bir oneriniz var mi?
Son durumla ilgili bilgi paylaşımı yapmamışsınız
Benim düşüncem siz en son buzdolabı ile ilgili iş yaptığınızı paylaşmışsınız
Şöyle bir yol izleyin
- ( enerjiyi kesip ) ölçü aletini bazır da buzdolabı arka Demir korumalığı ile hem faz hem nötr de bakmanız kısa devre varsa evinize elektrikçi çağırmanız gerekir

Birde enerjiyi apartman girişinden kesip
- K.a.rölenizin girişindeki kabloyu söküp kaldırın kalkmazsa yapışmıştır değiştirin denemekte fayda var röle de bozulmuş olabilir..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Son durumla ilgili bilgi paylaşımı yapmamışsınız
Benim düşüncem siz en son buzdolabı ile ilgili iş yaptığınızı paylaşmışsınız
Şöyle bir yol izleyin
- ( enerjiyi kesip ) ölçü aletini bazır da buzdolabı arka Demir korumalığı ile hem faz hem nötr de bakmanız kısa devre varsa evinize elektrikçi çağırmanız gerekir

Birde enerjiyi apartman girişinden kesip
- K.a.rölenizin girişindeki kabloyu söküp kaldırın kalkmazsa yapışmıştır değiştirin denemekte fayda var röle de bozulmuş olabilir..

oneriler icin tesekkurler.

buzdolabi degil, mutfak dolabi maalesef. :(

tezgah'in ustunde bir florasan takmislar, kablosu mutfak dolabinin arkasindan cikiyordu. bu florasani iptal etmek istedim, dolabin arkasindan cikan kabloyu kesmek icin sogortayi kapattim. o arada kabloyu da biraz cekistirip dibinden kestim. sonrasinda sigortayi tekrar kaldiramadim. roleden kaynaklaniysa kolay, yoksa mutfak dolabini sokmek gerekecek. :(

onerilerinizi yarin deneyecegim. olmazsa elektrikci cagiracagim.

oneriler icin tesekkurler.

buzdolabi degil, mutfak dolabi maalesef. :(

tezgah'in ustunde bir florasan takmislar, kablosu mutfak dolabinin arkasindan cikiyordu. bu florasani iptal etmek istedim, dolabin arkasindan cikan kabloyu kesmek icin sogortayi kapattim. o arada kabloyu da biraz cekistirip dibinden kestim. sonrasinda sigortayi tekrar kaldiramadim. roleden kaynaklaniysa kolay, yoksa mutfak dolabini sokmek gerekecek. :(

onerilerinizi yarin deneyecegim. olmazsa elektrikci cagiracagim.

Hayır hayır eğer sen direk kabloyu yan keski ile kestiysen problem orda faz nötr toprak yan yana kesildi uçlarını ayırıp izole etmen lazım sonra kaldır şarteli

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri