Kaçak Akım Rölesi ile yüksek voltajdan korunmamız mümkün müdür?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sn AliRıza 'nın anlatmak istediği yük tarafında dengesizlikten dolayı kaymış olan nötr röle içindeki elektornik devreye gidiyor bu durum problem yaratabilir diyor. Tamamen farklı bir olay değil direk konuyla alakalı !

Canım Kardeşim! Siemens Merlin Gerin Vb KAKR,Bünyesinde Herhangi Bir Maksatla Yerleştirilmiş Elektronik Devre Barındırmaz!. Trifaz yada Monofaz Olsun, Toplamda Endüklenen Manyetik Akıya Göre Çalışırlar! Ben O Eleketronik Devreyi Sadece Bazı Çin Malı Monofaz Röleler İçin Söyledim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Canım Kardeşim! Siemens Merlin Gerin Vb KAKR,Bünyesinde Herhangi Bir Maksatla Yerleştirilmiş Elektronik Devre Barındırmaz!. Trifaz yada Monofaz Olsun, Toplamda Endüklenen Manyetik Akıya Göre Çalışırlar! Ben O Eleketronik Devreyi Sadece Bazı Çin Malı Monofaz Röleler İçin Söyledim.

Bizde siz söylediniz diye sormadıkki elektronik röleli KAKR'lerinden bahsediyoruz,elektromekanik KAKR'lerinden değil.
Monofaze yükü olan sistemde nötrü KAKR'ne girmeden sistemi devreye alamazsınız. Toridden nötr iletkenini geçirmeden sistemi enerjilendiremezsiniz.

Sn.simetri
Lütfen diğer üyelere karşı üslübunuza dikkat ediniz.

Bizde siz söylediniz diye sormadıkki elektronik röleli KAKR'lerinden bahsediyoruz,elektromekanik KAKR'lerinden değil.

Ömürsün Ha..:)

Ya Canım Kardeşim Kaçak Akım Koruma Rölesinin Elektroniği Nasıl Oluyo Be..! Hadi Sana Bi Soru, Diyelimki Monofaz Bi KAKR Kullanıyosun Ve Giriş Nötr Kablosu Koptu! Bahsettiğin Röle Açarmı?

Sn.simetri
Lütfen diğer üyelere karşı üslübunuza dikkat ediniz.

Tabiki Saygısızlık Değil Maksadım. Sadece Yanlış Bilineneleri Bir Nebze Olsun Anlatmaktır. Uyarınızı Dikkate Alıcam...

Ya Canım Kardeşim Kaçak Akım Koruma Rölesinin Elektroniği Nasıl Oluyo Be..! Hadi Sana Bi Soru, Diyelimki Monofaz Bi KAKR Kullanıyosun Ve Giriş Nötr Kablosu Koptu! Bahsettiğin Röle Açarmı?

Hem birşeyden haberiniz yok hemde kurduğunuz cümleler alaycı ! Kurduğunuz cümlelere dikkat ediniz.
Bilmeyenler ve görmeyenler için bazı bilgiler

Tek fazda Nötr koptumu akım akışı olmaz zaten arkadaşım :D ben bu mesleğe 23 yılımı verdim karşında öğrenci yok terbiyeli ol !

Monofaze yükü olan sistemde nötrü KAKR'ne girmeden sistemi devreye alamazsınız. Toridden nötr iletkenini geçirmeden sistemi enerjilendiremezsiniz.

FullAs Kardeşim Bu Arada Elektronik Devre İçeren KAKR Kullanmak Yasaktır:)

FullAs Kardeşim Bu Arada Elektronik Devre İçeren KAKR Kullanmak Yasaktır:)

Üretimden kaldırıldığını biliyorum. Ancak sizin böyle bir rölenin varlığından haberiniz yok! yazdığınız mesajdan bu anlaşılıyor.Ancak şuan sisteminde elektronik röleli KAKR kullanan kişiler var.

Tabiki Saygısızlık Değil Maksadım. Sadece Yanlış Bilineneleri Bir Nebze Olsun Anlatmaktır. Uyarınızı Dikkate Alıcam...

Yanlış bildiğimi idda ettiğiniz şey bir kere komedi. KAKR nötr girişi yapılmadanda devreye alınabilir :D
Bu konuda sizinle daha fazla yazışmak istemiyorum çünkü maksatınızı belli etmeye başladınız.

Üretimden kaldırıldığını biliyorum. Ancak sizin böyle bir rölenin varlığından haberiniz yok! yazdığınız mesajdan bu anlaşılıyor.Ancak şuan sisteminde elektronik röleli KAKR kullanan kişiler var.

Yanlış bildiğimi idda ettiğiniz şey bir kere komedi. KAKR nötr girişi yapılmadanda devreye alınabilir :D
Bu konuda sizinle daha fazla yazışmak istemiyorum çünkü maksatınızı belli etmeye başladınız.

E Trifaz KAKR Giriş Nötrü Bağlı Olmadan Devreye Alınamaz(Konunun Başına Gidip Bakın) Anında Açar Diyen Sendin! Sevgili Kardeşim Zaten Hadise Ordan Başladı. Şimdide Aksini İdaa Ediyosun! Burda Bişeyler Yarıştırmak Değil Derdimiz! Sadece Bilmiyosan Susmayı Öğrencen!!!

E Trifaz KAKR Giriş Nötrü Bağlı Olmadan Devreye Alınamaz(Konunun Başına Gidip Bakın) Anında Açar Diyen Sendin! Sevgili Kardeşim Zaten Hadise Ordan Başladı. Şimdide Aksini İdaa Ediyosun! Burda Bişeyler Yarıştırmak Değil Derdimiz! Sadece Bilmiyosan Susmayı Öğrencen!!!

Neyin aksini idda ediyorum arkadaşım !
Senin gözlerin nereye bakıyor en son sorduğun soru tek faz 2P kaçak akım rölesi içindi nötr koparsa akım akışı olmaz röle açmaz dedim.
4P 3 faz kaçak akım rölesinde girişten nötr çıkartılırsa koparsa açar dedim. Eskiden bunu legrand rölede yüklü sistemde denediğimi söyledim. Röleyi açamıyorsun zaten enerji veremiyorsun.
Sende çok biliyorsan Ukalalık yerine teknik izahatini yaparsın arkadaşım !
Kalkmış nötr bağlamadan KAKR devreye alırım diyorsun maharetmiş gibi... O zaman bu röleyi yapanlar salak boşuna koymuşlar nötrü senin mantığınla. Ayrıca bu durumda dengesiz yükte faz gerilimlerinde dengesizlikler oluşur. Yani söylediğin lafın hiç bir akla hizmeti yok bunu bil.

BU KONUDAKİ SON MESAJIMDIR...

Konu amacından saptığından dolayı kilitlenmiştir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri