Kaçak Akım Rölesi Hergün Aynı Saatte Atıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
panodaki hangi toprak hattı hangi sigorta hattı ile eşleşiyor, nasıl anlarız?

ölçü aleti ile veya zil ile ve benzeri gibi
siğortaların nereyi kestiğinin ( priz , ayd. , vs gibi ) projesi ile bilinmesi .

W71L5q.jpg

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ölçü aleti ile veya zil ile ve benzeri gibi
siğortaların nereyi kestiğinin ( priz , ayd. , vs gibi ) projesi ile bilinmesi .

Sigorta bağlantısını biliyorum, hatta sizin de tavsiyeniz doğrultusunda, fazlar arasındaki dengesizliği, tüm bağlantıları yenileyerek gidermiştim.

Sorunum, hangi toprak kablosunun hangi sigorta hattı ile eşleştiğini bulmakta.

Pano (Yeni).png

Sigorta bağlantısını biliyorum, hatta sizin de tavsiyeniz doğrultusunda, fazlar arasındaki dengesizliği, tüm bağlantıları yenileyerek gidermiştim.

Sorunum, hangi toprak kablosunun hangi sigorta hattı ile eşleştiğini bulmakta.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/kaçak-akım-rölesi-hergün-aynı-saatte-atıyor.129704/page-13

fotoları gördüm ama son durum içi fotosu
net çekim kablolar gözükür . çeşitli foto çekimler
özellikle topraklama ve nötr kablolarının görüntüsü .
toprak ve nötr girişi hangi ve siğortalara kablolara numara verilmesi .
ve bilği açıklaması

kk.png

Unuttum
Birde şu durum var
Tesisat topraklamada ve nötr de linye ve sorti atlaması olabilir kablo direk gitmiyordur veya ek alınmış olabilir tesisat düzeni

Son düzenleme:
Sigorta ve toprak ilişkisini mi soruyorsunuz? Ne alaka, toprak ne zamandan beri sigortaya bağlanıyormuş?

Sigorta ve toprak ilişkisini mi soruyorsunuz? Ne alaka, toprak ne zamandan beri sigortaya bağlanıyormuş?
sigortaya bağlamak yok hocam, hangi toprak kablosu hangi sigortanın hattından geliyor, yani mutfak prizlerinin sigortasını biliyorum ancak mutfak prizlerine bağlı olan toprak kablosu hangisi onu çözemiyorum.

Peki bu nasıl avantaj sağlayacak? HEpsi birbirine bağlanıyor, ölçü aletiniz yok mu? Elleri kirletmelisiniz :).

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/kaçak-akım-rölesi-hergün-aynı-saatte-atıyor.129704/page-13

fotoları gördüm ama son durum içi fotosu
net çekim kablolar gözükür . çeşitli foto çekimler
özellikle topraklama ve nötr kablolarının görüntüsü .
toprak ve nötr girişi hangi ve siğortalara kablolara numara verilmesi .
ve bilği açıklaması

Ekli dosyayı görüntüle 67441
Unuttum
Birde şu durum var
Tesisat topraklamada ve nötr de linye ve sorti atlaması olabilir kablo direk gitmiyordur veya ek alınmış olabilir tesisat düzeni

peki toprak ucu ile nötr arasındaki gerilimi nasıl ölçmeliyim? Yani multimetrede hangi ayarda neyi nereye bağlayarak ölçmek doğru olur? Çünkü deneme yapma şansım yok, günde sadece 1 kez attığı için o andaki durumu görmek istiyorum. yani bunu tam da sokak aydınlatmaları yandığı saatte yapmam gerekiyor.
Peki bu nasıl avantaj sağlayacak? HEpsi birbirine bağlanıyor, ölçü aletiniz yok mu? Elleri kirletmelisiniz :).

ben de tam da bunu anlamaya çalışıyorum zaten ;)

peki toprak ucu ile nötr arasındaki gerilimi nasıl ölçmeliyim? Yani multimetrede hangi ayarda neyi nereye bağlayarak ölçmek doğru olur? Çünkü deneme yapma şansım yok, günde sadece 1 kez attığı için o andaki durumu görmek istiyorum. yani bunu tam da sokak aydınlatmaları yandığı saatte yapmam gerekiyor.

ölçüaleti.png

bina yeni, 5 senelik. 2 asansör mevcut. Ana sigortalar (3 faz) ile sayaç giriş katta elektrik odasında, diğer sigortalar ve KAR daire girişinde.

İlk mesajlarınızdaki kısmi mesajınız
Konumunuz bina diyorsunuz sokak lambası ile ilgisi zorun zoru komşular da yok yıldırım deseniz tamam
Hadi diyelim sizin dediğiniz olsun
Daire içinde bir yerde sorun olmalı
Sorun devam ediyor diyorsunuz güne 1 defa atma yaşanıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri