Kaçak Akım Rölesi Hergün Aynı Saatte Atıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Teşekkür ederim. Şimdilik üçlü prizi değiştirdim. Bundan sonra her akşam 18.00 ı bekliyorum

Buzdolabı,çamaşır ve bulaşık makinelerinde kaçak çıkmadı.

bu saatlere takıldık bu saatlerde ne gibi cihazlar çalıştırıyorsanız ek bilği olarak takibini yapın .

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
yazımda siğorta atıyor mu ? dememin sebebi

teknik açıdan
siğorta atması için faz nötr birleşmesi olması gerekir .
1 amperlik sigortadan 2 amper akım geçerse sigorta atar .
ilginç arızalar genel olarak sorulmuştur .
ben de şunu merak ettim. MAntık olarak sigorta kısadevre akımında kakr de kaçak akımda açtığı için; kakr açmasının sigorta atmasıyla ne bağlantısı olabilir diye :/

Merhaba arkadaşlar, benim kaçak akım rolesi de hergün bir defa atıyor. Evin tüm takılı cihazlarını söküp tek tek denedim. Enson TV-Digitürk kutusu ve modem takılı üçlü prizde problem var gibi gözüktü. KAR sokak lambalarının yanması ile birlikte atıyor gibi. Bir ay önce takibe aldım 18:15 den başladı bugünlerde 18:45 de atıyor. TV setini prize takmadığımda atmıyor takınca genelde sokak lambaları ile birlikte atıyor. Dün TV seti takılı olduğu halde atmadı. Daha önce 3 defa üst üste attı. elektrikçi sadece KAP'ı değiştirdi Siemens 25A-30mA dan 40A-30mA ya. Değişen birşey yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba arkadaşlar, benim kaçak akım rolesi de hergün bir defa atıyor. Evin tüm takılı cihazlarını söküp tek tek denedim. Enson TV-Digitürk kutusu ve modem takılı üçlü prizde problem var gibi gözüktü. KAR sokak lambalarının yanması ile birlikte atıyor gibi. Bir ay önce takibe aldım 18:15 den başladı bugünlerde 18:45 de atıyor. TV setini prize takmadığımda atmıyor takınca genelde sokak lambaları ile birlikte atıyor. Dün TV seti takılı olduğu halde atmadı. Daha önce 3 defa üst üste attı. elektrikçi sadece KAP'ı değiştirdi Siemens 25A-30mA dan 40A-30mA ya. Değişen birşey yok. Yardımcı olursanız sevinirim.
Elektrikçi sizi malesef kandırmış. Amper değerini yükseltmek kacak akim rolesinin hassasiyetini değiştirmez. Yada dümbüğün kendisi de bilmiyor . Selektif kacak akim rolesine ihtiyacınız var .

Vay anasına, zaten birşey yapamadı sadece KAR'ı değiştirdi. Benim kontrollerimi bekliyor ona göre işlem yapacakmış. Yenin taktığı KAR'ın yerine selektif KAR takarsam sorun çözülür mü.

Diğer bir sorum, evim 2,5 katlı müstkil. Eski KAR'ım 25A-30mA idi. Hangi model selektif KAR almalıyım. 25A-30mA mı yoksa 40A-30mA mi. Selektif KAR ın hangi modelini almalıyım.

Son düzenleme:
Küçük bir düzeltme yapmak istiyorum. Sn. @Under Ground üstadım muhtemelen "Bağışık Röle" demek istedi. "Selektif"in yanlış yazıldığını düşünüyorum.

Eviniz kaç Oda, kaç metrekare? Ana Sigorta Amper değeri nedir?

Şunu da bilmemiz gerekir; Sayaç KAKŞ'mi, yoksa evin içerisinde olan Sigorta Panosu'ndaki tâli KAKŞ'mi atıyor?

Eviniz kaç yaşında? Aslında öğrenmemiz gereken Elektrik Tesisatı'nın kaç yaşında olduğu. Sigorta Pano'sunda kaç adet Sigorta var? 3 Fazlı mı 1 Fazlı mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,872
Kullanıcılar
449,466
Son üye
Only Black

Yeni konular

Geri