Kaçak Akım Rölesi Hergün Aynı Saatte Atıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
merhaba, sigorta atıp atmadığını sorma sebebinizin teknik açıklamasını yapabilir misiniz? teşekkür ederim

siğorta kutusu fotosunu yayınlayın .
sadece röle mi atıyor siğorta atıyor mu ?
sayaç panosundan atan var mı ?
ortak şantiye mi kullanıyorsunuz .
vs gibi bilgiler .

yazımda siğorta atıyor mu ? dememin sebebi

teknik açıdan
siğorta atması için faz nötr birleşmesi olması gerekir .
1 amperlik sigortadan 2 amper akım geçerse sigorta atar .
ilginç arızalar genel olarak sorulmuştur .

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
15 kez düğmeyi açıp kapatmam cihazlara zarar verir mi?
1 ay önce aboneliğimizi aldık.
Sadece Kaçak akım atıyor. Sigortalar atmıyor.
Cuma günü 40 lık röle taktık. Gün yine attı.
Bu gün atmadı. Buzdolabının ve klimanın olduğu sigortayı kapattım. Bir de odalardaki 3 lü prizler ile çamaşır ve bulaşık makinesinin fişini çıkarttım.

Ekli dosyalar

• 6BF9233A-E3DB-440B-9FA7-9BCAFF10E374.jpeg
    6BF9233A-E3DB-440B-9FA7-9BCAFF10E374.jpeg
    487.1 KB · Görüntüleme: 44
Bu gün atmadı. Buzdolabının ve klimanın olduğu sigortayı kapattım. Bir de odalardaki 3 lü prizler ile çamaşır ve bulaşık makinesinin fişini çıkarttım.
Zayıf bir ihtimal elbette zararı olabilir, fakat bugüne kadar benim başıma gelmedi.

Bir de şunu farkettim. Koridor ışığının anahtarı cızırtı yapıyor. Ondan olabilir mi?
Zayıf bir ihtimal elbette zararı olabilir, fakat bugüne kadar benim başıma gelmedi.
Teşekkür ederim. Elektrikçi gelince onunla deneyeyim.

Siz 40A demiştiniz, orada halen 25A var.

Herkese merhaba. Benim de kaçak akım rolesi akşamları atıyor arkadaşlar. Yaz aylarında 20.00 civarı atıyordu şimdi 17.56 da. 5 aylık yeni bir ev. 16 dairelik apartmanda şu an 3 aile yaşıyoruz.
Geçen hafta 25 ilk roleyi 40 lık ile değiştirttim. Cumadan beri atmamıştı. Bu gün attı.
Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi günler.

siğorta kutusunu ürünlerin giriş ve çıkışlarını net fotosunu yayınlamanız
bu saatlerde hangi ürünleri çalıştırıyorsunuz ?

hager esc325 kontaktörü 25 amper ne amaç kullanıyorsunuz .

Banyoda çamaşır makinesinin takılı olduğu üçlü prizi çekerken kar attı. Sorun burada olabilir mi?
Hem de ilk defa akşam 21.30 da.

Banyoda çamaşır makinesinin takılı olduğu üçlü prizi çekerken kar attı. Sorun burada olabilir mi?
Hem de ilk defa akşam 21.30 da.

olabilir , üçlü prizi devreden çıkarın ileri zamanda atmassa problem çözüldü diyebiliriz .
atarsa hager esc325 kontaktöründen kuşkulanıyorum .
diğer komşularda da hager esc325 takılı mı ?
siğorta kutusunu ürünlerin kablo giriş ve çıkışlarını net fotosunu yayınlamanız .
siğorta panonun düzenlenmesi faydanıza olabilir .

olabilir , üçlü prizi devreden çıkarın ileri zamanda atmassa problem çözüldü diyebiliriz .
atarsa hager esc325 kontaktöründen kuşkulanıyorum .
diğer komşularda da hager esc325 takılı mı ?
siğorta kutusunu ürünlerin kablo giriş ve çıkışlarını net fotosunu yayınlamanız .
siğorta panonun düzenlenmesi faydanıza olabilir .
Teşekkür ederim. Şimdilik üçlü prizi değiştirdim. Bundan sonra her akşam 18.00 ı bekliyorum
Teşekkür ederim. Şimdilik üçlü prizi değiştirdim. Bundan sonra her akşam 18.00 ı bekliyorum
Buzdolabı,çamaşır ve bulaşık makinelerinde kaçak çıkmadı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri