Kaçak Akım Rölesi Hergün Aynı Saatte Atıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sonuç ne oldu, merak ettim?
Sezon finalinde herhalde !!!
Ya yakinda yada bitti
Beklemeyediz.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Hocam, prizi söktüm baktım, nem vs. yok. Son dönemde KAR sadece 1 kez attı, onda da makine prizde takılıydı. Yani makineyi prizden çekersen sorun kalmıyor.

Sorunla ilgili iki planım var:
1-Yakınlarda başka priz olmadığından uzun bir uzatma bulup makineyi oraya bağlayıp deneyeceğim.
2-Prizi söküp evdeki başka bir prizle değiştireceğim. Ancak prizin yeri biraz dar olduğundan geniş bir zamana ihtiyacım var.

Denemeleri yaptıktan sonra sonucu paylaşacağım.

Hocam, prizi söktüm baktım, nem vs. yok. Son dönemde KAR sadece 1 kez attı, onda da makine prizde takılıydı. Yani makineyi prizden çekersen sorun kalmıyor.

Sorunla ilgili iki planım var:
1-Yakınlarda başka priz olmadığından uzun bir uzatma bulup makineyi oraya bağlayıp deneyeceğim.
2-Prizi söküp evdeki başka bir prizle değiştireceğim. Ancak prizin yeri biraz dar olduğundan geniş bir zamana ihtiyacım var.

Denemeleri yaptıktan sonra sonucu paylaşacağım.
Bu çalışmaları yaptığından dolayı o bölge hava aldı ve kurudu, sorun bu sebeple minimuma indi ama tamamen yok olmadı. Sökeceğin prizi kesinlikle başka bir yere takma, boşta beklet. O sıkışık alana yeni bir priz tak veya dediğin gibi uygun bi uzatmayla başka bir prizden makinanı çalıştır. Hatta uzatma kullanırsan makinanın fişini sadece çalıştıracağın zaman tak, en azından bir müddet.
Priz ve Fişin takıldığında öpüşen yüzeylerinde oluyor genelde bahsettiğim sorunlar. Ama gözle görünmeyebiliyor. Bu sebeple prizi başka yerde kullanma.
Makinanın fişini sadece çalıştıracağın zaman takıp çıkartma işini bir süre (en az 4-5 gün) devam ettir. Bu arada makina çalışma zamanını, sokak lambalarının devreye girdiği zamana denk getirme. Böylece eğer fiştede bir sorun varsa o anda takılı olmayacağından test süresince sadece prizin değiştirilmesinin sonucunu almış olursun.
Sonra tak fişi ve hep takılı kalsın. Aynı süre içinde koruma atarsa fişi de değiştirirsin :)
Yazarken yoruldum, sana kolay gelsin :) Sonucu paylaşırsın :)

Herkese merhaba. Benim de kaçak akım rolesi akşamları atıyor arkadaşlar. Yaz aylarında 20.00 civarı atıyordu şimdi 17.56 da. 5 aylık yeni bir ev. 16 dairelik apartmanda şu an 3 aile yaşıyoruz.
Geçen hafta 25 ilk roleyi 40 lık ile değiştirttim. Cumadan beri atmamıştı. Bu gün attı.
Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi günler.

Herkese merhaba. Benim de kaçak akım rolesi akşamları atıyor arkadaşlar. Yaz aylarında 20.00 civarı atıyordu şimdi 17.56 da. 5 aylık yeni bir ev. 16 dairelik apartmanda şu an 3 aile yaşıyoruz.
Geçen hafta 25 ilk roleyi 40 lık ile değiştirttim. Cumadan beri atmamıştı. Bu gün attı.
Şunu bir deneyin, KAKŞ'ni 1 saniye arayla en az 15 kere Açıp Kapatın. Sonra sonucu yazın.

Bu denemeler sırasında Tutmadığı oluyor mu dikkat edin!

Moderatör tarafında düzenlendi:

siğorta kutusu fotosunu yayınlayın .
sadece röle mi atıyor siğorta atıyor mu ?
sayaç panosundan atan var mı ?
ortak şantiye mi kullanıyorsunuz .
vs gibi bilgiler .

siğorta kutusu fotosunu yayınlayın .
sadece röle mi atıyor siğorta atıyor mu ?
sayaç panosundan atan var mı ?
ortak şantiye mi kullanıyorsunuz .
vs gibi bilgiler .
merhaba, sigorta atıp atmadığını sorma sebebinizin teknik açıklamasını yapabilir misiniz? teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri