Kaçak akım rölesi durduk yere atıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
size verilen tavsiye sigorta için değil kaçak akım rölesi için. söyleneni yapın yine de olmadıysa ona göre çözüm bulunur.
Ya arkadasım allah askına mahsus mu yazıyorsun? Sıgortadan gecen akım ıle kakş’ den gecen akım farklı akım mı? Bn sana o kadar yuk gecmesı ımkansız burası konut diyorum, neden 63a takalım dıye mantıgını soruyorum. Verdıgınız cevaba bı bakın.. olmadı 500a e kadar çıkalım, Parafudr tavsıye edersınız belkı.. az bi düzgün cevap verin lütfen, en azından egoist olmayın bari

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ya arkadasım allah askına mahsus mu yazıyorsun? Sıgortadan gecen akım ıle kakş’ den gecen akım farklı akım mı? Bn sana o kadar yuk gecmesı ımkansız burası konut diyorum, neden 63a takalım dıye mantıgını soruyorum. Verdıgınız cevaba bı bakın.. olmadı 500a e kadar çıkalım, parafudr tavsıye edersınız belkı.. az bi düzgün cevap verin lütfen, en azından egoist olmayın bari
Yardım istiyorsunuz, size cevap veriyoruz, konudan anlamadığınız ortada bir de size yardımcı olmaya çalışan insanlara ahkam kesiyorsunuz.

Konunun en ince detayına kadar anlatıldığı bir bağlantı paylaştık okuyun diye, siz okuduğunuzu anlayamıyorsanız biz ne yapalım. Araştırın bakalım buradan başka bir yerde o konuyla ilgili tek bir argüman bulabilecek misiniz? Faydalanın diye paylaşıyoruz, adabınıza dikkat edin! Hadsizliğin luzumu yok.

Karşınızdaki beş yaşında velet mi ki azarlar gibi uslupla yazıyorsunuz?
Üretici bile "KAKŞ In'nın kendinden bir önceki kesici' nin In'dan yüksek olması gerektiği"ni söylerken; siz hangi araştırma, tecrübe ve bilgi birikimine dayanarak böyle laubali laubali konuşuyorsunuz?

Son düzenleme:
Ya arkadasım allah askına mahsus mu yazıyorsun? Sıgortadan gecen akım ıle kakş’ den gecen akım farklı akım mı? Bn sana o kadar yuk gecmesı ımkansız burası konut diyorum, neden 63a takalım dıye mantıgını soruyorum. Verdıgınız cevaba bı bakın.. olmadı 500a e kadar çıkalım, parafudr tavsıye edersınız belkı.. az bi düzgün cevap verin lütfen, en azından egoist olmayın bari
tavsiye dinlemeyene verilecek tavsiyemiz yok. bahtınız açık olsun.

Bırıncısı şunu belırtıyım bn burda bı kullanıcı ıle tartışıyordum goruyorum kı ıkı kullanıcı oldunuz. Her ıkı vatandaş bu cevabı ıkınıze verıyorum. Bn kimseye ahkam kesmıyorum. Sadece mantıgını dayandıracağınız somut bılgılerınız yok ve ınanmamı beklıyorsunuz. Bnm tecrubem buna ınanmam gerekmedıgını gosterıyor. Bu bır konutun 63a e çıkamayacagını boyle bır gucun bır evde ve bır abonede ve hatta hıcbır konut projesınde olamayacağını soyluyorum. Artı sıgortalardan geven toplam akım ıle kacak akımdan gecen toplam akım nıye farklı olsun dıyorum. Sıgortalardan 25a gecer, selektivite adına kakş’i 32a seçılebılır. Bu bır konut 63a ne alaka anlamaya calışıyorum dıyorum. Sız? “Sen 63a tak bı dene ha olmadı mı? O zmn yıne bırseyler konusuruz ” mantığındasınız.
Boyle tecrube olamaz! O yuzden her turlu yorumu bılgıyı paylaşımı okuyorum ve okurumda ama mantıklı bulmazsak sorgularım, sorarım. Bu gayet normal.
Ben bu sayfaya 10 yıldan fazladır uyeyım ve takıpteyım. Bırcok bılgı edındım ama dedıgım gıbı, dayanakları ve destekleyıcı argümanları ıle bırlıkte paylaşan kimselerden öğrendım. Öyle bn dedım yap, bence boyle vs vs tavsıyelerı mantıklı buldukca degerlendırdım, aksı halde dıkkate almam, sızın 63a teklıfınız bnm açıkladıgım uzere mantıklı degıl, o yukte bır konut bulamazsınız. Ve atlama kablolarının hiçbiri de 63a uzerı seçilmemiştir. Genelde 4 lüktür, yangına davetıye sebebidir. Sahayı gören ne demek istediğimi bilir. Kolon kabloları keza aynı şekilde. Sizin dedıgınızı yaparsak kolon kabloları dahıl degısmelı. Proje degısmelı. Bunları belırtmeden bahsetmeden sen 63a tak demek olmuyor işte. Bunu demeye çalışıyorum.
kımseyede ters bır cevap vermıyorum. o arkadas kndı ıstedı o cevabı. Mesjlara Tekrar bakınız.
Bnm uslubum gayet duzgun, sadece msj ortamı oldugu ıcın yanlış anlaşılmış olabılır, amacım hadsizlik vs degıldır. Olayı asıl çığrından çıkaran garıp garıp cevap veren ve konuyu buraya getıren o arkadastı Şimdi ise iki kişi oldunuz.
neyse olabılır yinede sağolun, genelde de bizim meslek grubunda var bu tarz yaklaşımlı arkadaşlar. Ben alıştım onlara. Ikı muhabbet olunca ha bu da onlardan dıyebılıyorum. O tecrubeyede sahibim. Sıkıntı yok işiniz rasgelsin yinede

Son düzenleme:
Bırıncısı şunu belırtıyım bn burda bı kullanıcı ıle tartışıyordum goruyorum kı ıkı kullanıcı oldunuz. Her ıkı vatandaş bu cevabı ıkınıze verıyorum. Bn kimseye ahkam kesmıyorum. Sadece mantıgını dayandıracağınız somut bılgılerınız yok ve ınanmamı beklıyorsunuz. Bnm tecrubem buna ınanmam gerekmedıgını gosterıyor. Bu bır konutun 63a e çıkamayacagını boyle bır gucun bır evde ve bır abonede ve hatta hıcbır konut projesınde olamayacağını soyluyorum. Artı sıgortalardan geven toplam akım ıle kacak akımdan gecen toplam akım nıye farklı olsun dıyorum. Sıgortalardan 25a gecer, selektivite adına kakş’i 32a seçılebılır. Bu bır konut 63a ne alaka anlamaya calışıyorum dıyorum. Sız? Sen 64a tak bı dene ha olmadı mı? O zmn yıne bırseyler konusuruz mantıgındasınız. Boyle tecrube olmaz! O yuzden kim aynı tavırlarla ve dedıgımız dogru, sen yap bak olacak, mantıgı ıle devam ederse tepkım/yaklaşımım hep bu yonde olacak.
Ben bu sayfaya 10 yıldan fazladır uyeyım ve takıpteyım. Bırcok bılgı edındım ama dedıgım gıbı, dayanakları ve destekleyıcı argümanları ıle bırlıkte paylaşan kimselerden öğrendım. Öyle bn dedım yap, bence boyle vs vs konuları mantıklı olursa degerlendırırım aksı halde dıkkate almam, kımseyede ters bır cevap vermem o arkadas kndı ıstedı o cevabı. bnm uslubum gayet duzgun, sadece msj ortamı oldugu ıcın yanlış anlaşılmış olabılır, ama asıl olayı çığrından çıkaran garıp garıp cevap veren ve konuyu buraya getıren o arkadastır. Şimdi ise iki kişi oldunuz. Yınede sağolun, zaten genelde de bizim meslek grubunda var bu tarz yaklaşımlı arkadaşlar. Ben alıştım onlara. Ikı muhabbet olunca ha bu da onlardan dıyebılıyorum. Iyı gunler
durumu kişiselleştirip başka yönlere çekmeye çalışmayın. sebepsiz yere sürekli atan kaçak akım rölesinde neden bir üst kademe amper seçilmesi gerektiği 4 sayfalık yazıda detaylıca anlatılmış. bu bir konut diyorsunuz trifaze 40/30 KAR kullanmışsınız. size 63/30 tavsiye edilmiş. biraz paraya kıyıp tavsiyeyi dinleyin.
belki okursunuz diye daha önce verilen linki tekrar yapıştırıyorum buraya:

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/kaçak-akım-koruma-Şalteri-anma-akımı-seçimi.133711/

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sigorta ile KAKŞ'nin fonksiyonlarını aynı zanneden kişinin; Ana Kolon Hattı'nın ve Kolon Hattı'nın KAKŞ'ne göre belirlenmesi gerektiğini düşünmesi çok normal bir durum.

Hem buradan beslenin bilgilenin hem de bilgilendiğiniz insanlara laubali laubali konuşun.

Sizin tutumunuzdaki kişilerin verilen tavsiyeleri yapmamasını anlıyorum. Ama yarın bir gün savunduğunuzdan şaşıp siz de In yükseltmeyin, yoksa kendinizle çelişirsiniz. Savunduğunuz şeyin sonuna kadar arkasında durun, benim yaptığım gibi.

Son düzenleme:
durumu kişiselleştirip başka yönlere çekmeye çalışmayın. sebepsiz yere sürekli atan kaçak akım rölesinde neden bir üst kademe amper seçilmesi gerektiği 4 sayfalık yazıda detaylıca anlatılmış. bu bir konut diyorsunuz trifaze 40/30 KAR kullanmışsınız. size 63/30 tavsiye edilmiş. biraz paraya kıyıp tavsiyeyi dinleyin.
belki okursunuz diye daha önce verilen linki tekrar yapıştırıyorum buraya:

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/kaçak-akım-koruma-Şalteri-anma-akımı-seçimi.133711/

durumu kişiselleştirip başka yönlere çekmeye çalışmayın. sebepsiz yere sürekli atan kaçak akım rölesinde neden bir üst kademe amper seçilmesi gerektiği 4 sayfalık yazıda detyalıca anlatılmış.
Tmm arkadasım dedıgını anlasımda hep aynı mantıkla gıdersek yükselt yükselt nereye kadar bn bunu dıyorum. Bunun sonu yok, o zmn aşağı panoyu da 100a e veya 80a e cekmek lazım. Pekı ya kolon hattı ne olcak ? Bn bunu kastedıyorym. Bu sekılde şalterlerın akım degerlerını hesap kıtap yapmadan yukseltmek msntıklı degıl ve tecrube olamaz bunu belırtmek ıstıyorum. Yoksa sızi tanımam etmem nıye kişiselleştiriyim

Kaçak akım röleni değiştir, öyle dene. Hassasiyetini yitirmiş olabilir.

Sigorta ile KAKŞ'nin fonksiyonlarını aynı zanneden kişinin; Ana Kolon Hattı'nın ve Kolon Hattı'nın KAKŞ'ne göre belirlenmesi gerektiğini düşünmesi çok normal bir durum.

Hem buradan beslenin bilgilenin hem de bilgilendiğiniz insanlara laubali laubali konuşun.
Fonksıyonları aynı demıyorum sıze, kabloyu korumak gerekır her zaman. Yangının sebebı budur genelde. 63a kakş yi sen ana şalter olarak kullan, gelen kolon hattını 25a tepe degerınde seç ve bak bakalım nasıl yanıyor o kablo, yorumlarınızı bılgıye be argumana dayandırın, gönlünüze göre yorum yapmayın. Proje krıterlerı, iç tesisler yonetmelıgı, kuvvetlı akım tesısler yonetmelıgı, yangından korunma yınetmelıgı ne dıyor bunlara bağlı kalarak fıkır verın yorum yapın. Bn dedım boyle olur demekle olmaz. Bu arada sizinle tartışmadım bu konuyu!
Kaçak akım röleni değiştir, öyle dene. Hassasiyetini yitirmiş olabilir.

Eyvallah ustat, test ve ıhtımallerı deneyerek problemi çözdum tesekkur ederım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri