Kaçak Akım Rölesi Atması (Çözüldü mesaj #56)

Yazışmalar başından iyi takip edilirse, benim bu arızayı Röle Gücü'ne bağlamadığım çok net anlaşılır. Başından beri çekilen akımdan dolayı tavsiye niteliğinde Röle Gücü'nün yükseltilmesini söylüyorum.

Bunun yanında olabilecek ek ihtimalleri toplamda değerlendirerek önerilerde bulunuyorum!

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kabloyu eledim diğer kademelerde sorun yaşamadığımdan dolayı ya şofben servise gidecek ya da elektrikçi röle değiştirmeye gelecek gibi duruyor. Derdime deva bulmak için kafa yorduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
İyi akşamlar dilerim.

Kabloyu eledim diğer kademelerde sorun yaşamadığımdan dolayı ya şofben servise gidecek ya da elektrikçi röle değiştirmeye gelecek gibi duruyor. Derdime deva bulmak için kafa yorduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
İyi akşamlar dilerim.
Siz, önce Elektrikçi çağırıp Ani Su Isıtıcısı ile aynı anda çalışan cihazlarla birlikte Akımı ölçtürün.

Sonuçları da paylaşın lütfen:).

Siz, önce Elektrikçi çağırıp Ani Su Isıtıcısı ile aynı anda çalışan cihazlarla birlikte Akımı ölçtürün.

Sonuçları da paylaşın lütfen:).
Ani su ısıtıcıların çok masum cihazlar olmadığının farkındayım o nedenle şofben 3.kademedeyken sadece banyonun tasarruflu ampülü, internet bağlantısı için wifi modem, oturma odasında floresan bir ışık ve o an devreye girerse buzdolabı çalışıyor.
Röleyi iptal ettirdim haberiyle uğramam umarım :)

Ani Su Isıtıcısı 3. Kademede çalışırken aynı anda birisi Kettle'a bassa kafadan +10A :D.

Yarın Ani Su Isıtıcısı arızalı çıkınca "bak arkadaş senin dediğin çıkmadı" falan demesin kimse:D. Ben arızaya rağmen KAKŞ Gücü yükselsin diyorum. Hatta bunun için şu sloganı buldum "gitsin 40A gelsin 63A, yapışmasın kontaklar":):).

Ani Su Isıtıcısı 3. Kademede çalışırken aynı anda birisi Kettle'a bassa kafadan +10A :D.

Yarın Ani Su Isıtıcısı arızalı çıkınca "bak arkadaş senin dediğin çıkmadı" falan demesin kimse:D. Ben arızaya rağmen KAKŞ Gücü yükselsin diyorum. Hatta bunun için şu sloganı buldum "gitsin 40A gelsin 63A, yapışmasın kontaklar":):).
Annem çok elektrik çeken cihazlara karşı (aman bi şey olur) mesafelidir. Kettle kullanılmamaktan eskidi. :D

Kaçak akım nasıl yapılıyor gördün mü veya sigorta?Ben Legrand gebze fabrikasında kaçak akım test ve kalibrasyon makinesini kurdum çalıştırdım yazılım kısmını yazılımcı yaptı ben otomasyon montajını yaptım frekans kaçak akımı etkiler manyetik alan etkilir bizim kurduğumuz makine manyetik alanla kaçak akımın kalibrasyonunu yapıyordu.Hatta bir kaç ay önce bir konu vardı ups den sonra bağlanan kaçak akımın test butonu çalışmıyordu.Ups den sonra bağlandığında herşey normaldi bu da UPS in meydana getirdiği harmonik ten kaynaklanıyordu.
Bir koruma cihazı sigorta özelliği olması için Amper değerinin yanında B-C veya D harflerinden biri olmalı
Bu şofben de bence imalat hatası var.Aşırı ısındığında nötr veya faz toprağa kaçak yapıyor şundan eminim ki 3 kademe açılır açılmaz kaçak akım atmıyor 3 kademe de çalıştıktan bir kaç dakika sonra kaçak akım atıyor

Kaçak akım nasıl yapılıyor gördün mü veya sigorta?Ben Legrand gebze fabrikasında kaçak akım test ve kalibrasyon makinesini kurdum çalıştırdım yazılım kısmını yazılımcı yaptı ben otomasyon montajını yaptım frekans kaçak akımı etkiler manyetik alan etkilir bizim kurduğumuz makine manyetik alanla kaçak akımın kalibrasyonunu yapıyordu.Hatta bir kaç ay önce bir konu vardı ups den sonra bağlanan kaçak akımın test butonu çalışmıyordu.Ups den sonra bağlandığında herşey normaldi bu da UPS in meydana getirdiği harmonik ten kaynaklanıyordu.
Bir koruma cihazı sigorta özelliği olması için Amper değerinin yanında B-C veya D harflerinden biri olmalı
Bu şofben de bence imalat hatası var.Aşırı ısındığında nötr veya faz toprağa kaçak yapıyor şundan eminim ki 3 kademe açılır açılmaz kaçak akım atmıyor 3 kademe de çalıştıktan bir kaç dakika sonra kaçak akım atıyor
Hocam siz beni ısrarla yanlış anlayıp yanlış bir ifadenin içine çekmeye çalışıyorsunuz ama olsun. Benim yukarıdaki hesabımda bir hata var mı Amper hesabımda?

Net bir süre veremem atma süresi ile alakalı süre tutmadım ama minimum bir 10 dakikası vardır hocam.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri