Kaçak Akım rölesi Atıyor

3 katlı bir bina var 1 kat dükkan 2 kat daire 2 katta kombinin fişini takıyorum 3 katta kaçak akım atıyor her katın kaçak akım rölesi değişti ve işin enteresan tarafı 2 katta atması gereken kaçak akım 3 katta atıyor

1- kaçak akım rölesini değiştirdim siemens taktım
2- katlar arasında kesinlikle bir bağlantı söz konusu değildir
3- nötrleri topraklamaları fazları hepsi ayrı ayrı panoya kadar iniyor
4- kombide bi problem yok yenisi ile değişti
5- fazları yer değiştim
6- voltajı ölçtüm

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kaçak akım koruduğu devrede kaçak olduğu zaman atar.
3 . katın atması zor .
Kkablo bağlantılarını kontrol et
ancak iki daire arasında bir bağlantı olması gerekir.

Bi yerde başıma gelmişti.
Uydu çanağınıı iki daire ortak kullanıyordu.
arada bir kaçak akım atıyordu.

bütün bağlantıları sökdüm yeniden bağladım iki dairedin çanakları ayrı ayrı işin garip tarafı 2 katta atması gerekirken 3 katta neden atıyor

bütün bağlantıları sökdüm yeniden bağladım iki dairedin çanakları ayrı ayrı işin garip tarafı 2 katta atması gerekirken 3 katta neden atıyor

enteresan ama mantıklı açıklaması bana göre şu; kombinin fişini taktığınız prizin hattı nereden geliyor? mantıksız ve bana göre olmaması gereken bişey ama bu prizin hattı 3. kattan geliyor bence. Bundan emin olmak için siz uzatma kablosuyla 2. kattan içerden herhangi bir prizden enerjı alıp kombiyi tekrar deneyin. Yada üçüncü katın kaçak akım rölesi attığı zaman 2. katın enerjısını kontrol edin.Yanlışta olsa mutlaka ama mutlaka bir bağlantı vardır diye düşünüyorum.

enteresan ama mantıklı açıklaması bana göre şu; kombinin fişini taktığınız prizin hattı nereden geliyor? mantıksız ve bana göre olmaması gereken bişey ama bu prizin hattı 3. kattan geliyor bence. Bundan emin olmak için siz uzatma kablosuyla 2. kattan içerden herhangi bir prizden enerjı alıp kombiyi tekrar deneyin. Yada üçüncü katın kaçak akım rölesi attığı zaman 2. katın enerjısını kontrol edin.Yanlışta olsa mutlaka ama mutlaka bir bağlantı vardır diye düşünüyorum.

3 kat ile bir bağlantısı yok kabloyu geri çektim baktım 2 kata bağlı
tesisatı komple söktüm baktım bir anormallik göremedim

3. kat ne olararak kullanılıyor bu daire dubleks mi 3 cu katın topraklamasını iptal et tektek deneyerek bak toprak 3 katta toprak hattında baska yerde kacak vardır tum toprak bir oldugundan 3 kat atıyordur atan toprak hattını iptal et veye yeniden cek diger bir ihtimalde kacaklarda giren akımlarla cıkan akımlar dengeli olması lazım eger kombinin nötrünü 3 den almıssa yine kaca tutturamazasın kolay gelsin

3. kat ne olararak kullanılıyor bu daire dubleks mi 3 cu katın topraklamasını iptal et tektek deneyerek bak toprak 3 katta toprak hattında baska yerde kacak vardır tum toprak bir oldugundan 3 kat atıyordur atan toprak hattını iptal et veye yeniden cek diger bir ihtimalde kacaklarda giren akımlarla cıkan akımlar dengeli olması lazım eger kombinin nötrünü 3 den almıssa yine kaca tutturamazasın kolay gelsin

3 kat normal bi daire 3 katta sigortaları kapatıyorum sadece kaçak akımı açık bırakıyorum yine 3 kat atıyor bütün fişleri çekiyorum 3 katta 2 katta bi anormallik varsa 3 kat neden atıyor topraklamalar nötrler fazlar hepsi ayrı ayrı panoya kadar çekili

bak eğer kaçak akım dan çıkan nötrleri birleştirmişsen ondan olur nötrleri kontrol et

tek tek tesisatı söktüm yeniden bağladım ilk defa kaçak akım bağlamadım

arkadasım topraklarıda ayırıp denedin mi topraklamayı komple ayır ondan sonra daire daire baglayarak dene 3 katın toprak hattında problem var bence kacak akımların markaları ve ma degerleri aynı dimi

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri