Kaçak Akım rölesi atıyor

Can güvenliğinin lüksü olmaz. 1 adet 4 kutup almak yerine 3 adet 2 kutup alınsa en fazla aralarında 150 TL fark olur. İş yerindeki can da evdeki patlıcan mı? İletimin sonunu okumadan alıntı yapıp cevap vermişsin.
Ortada arıza var arkadaşım..!.bu role kendi kendine hatfada bir gunde bir durduk yere atmıyor.!.sorun böyle olsa en fazla ikiye bolersin hadi.3 role nedir.yatak odası linyesini kaldırınca atıyor diyor..usta 150 lira istemiş ona bile pazarlık etmiş adam 120 lira vermiş..sen 3 tane roleden bahsediyorsun..neyse kolay gelsin

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ortada arıza var arkadaşım..!.bu role kendi kendine hatfada bir gunde bir durduk yere atmıyor.!.sorun böyle olsa en fazla ikiye bolersin hadi.3 role nedir.yatak odası linyesini kaldırınca atıyor diyor..usta 150 lira istemiş ona bile pazarlık etmiş adam 120 lira vermiş..sen 3 tane roleden bahsediyorsun..neyse kolay gelsin
Sen hangi ülkede yaşıyorsun. 300-400 Tl nedir? Adam arıza çözmemiş banyoyu iptal etmiş birde 120 TL almış. Adam gibi usta olsaydı böyle yaparsak tehlikeli olur sonuçta ortada can var can derdi! Hem adamın canını riske atmış hemde utanmadan para almış daha ne olsun. Hala daha iletilerimi okumadan cevap veriyorsun. Ortada sorun olduğunu bizde yazdık zaten azıcık okusan göreceksin ne yazdığımı da neyse...Bana cevap vermene gerek yok arkadaşım sen işine bak...Ben soruyu sorana cevap veriyorum sana değil.

Yani 300 400 verilir elbette, ama hiç birşey yapılmadan sorun çözmeden sadece yol parası deyip de para vermek herkesin zoruna gitmez mi?

Sen hangi ülkede yaşıyorsun. 300-400 Tl nedir? Adam arıza çözmemiş banyoyu iptal etmiş birde 120 TL almış. Adam gibi usta olsaydı böyle yaparsak tehlikeli olur sonuçta ortada can var can derdi! Hem adamın canını riske atmış hemde utanmadan para almış daha ne olsun. Hala daha iletilerimi okumadan cevap veriyorsun. Ortada sorun olduğunu bizde yazdık zaten azıcık okusan göreceksin ne yazdığımı da neyse...Bana cevap vermene gerek yok arkadaşım sen işine bak...Ben soruyu sorana cevap veriyorum sana değil.
Napacakti üste birde paramı verecekti ev sahibine arızayı bulamadım diye..!.Kakr rolesi arızası bazen akla hayale gelmeyen sebepler yüzünden olur..o usta orda belliki en az 2 saat uğraşmış.prizleri ayırmış kontrol etmiş..çözüm bulamayınca Kakr aktif hale gelsin arıza lokal olarak kalsın dolabindaki yiyecek bozulmasın gece karanlıkta kalmasın Avrupa şampiyonası maçlarını seyredebilsin cocugu ders yapabilsin vs vs diye doğru olanı yapıp oradan ayrılmış..
daha detaylı baktırmak gerekiyor buati bulup sortiler nereye dağılıyor ilk olarak hepsini ayırıp net tespit gerekiyor..ben şahsen o iş için gelsem akşama kadar orda in cik ugrassam en az 400 lirasını alirim..iyice ayağa dusurdunuz mesleği be

Adam zaten prizleri kullanmadığını söylüyor bu 1
Can var can derken çok fazla abartiyosun bence bu 2
Her evde kaçak akım rolesi yok ortada çalışan birşey yok lamba haricinde tehlike yaratacak bişey yok bu 3..
He çözülmesi gerekir bu şekilde bırakılmamalı doğru olan bu 4
Sen yazıyorsun ben cevap yazarken sen yazdigin şeyleri tekrar tekrar değiştiriyosun ben napim..daha cevap yok sana

Panonuzdaki kakr sayısını arttırmanızı öneririm. Örneğin panoda 9 linye varsa 3 erli olacak şekilde 3 adet 2 kutuplu kakr taktırın. Linyelerdeki doğal kaçaklardan dolayı kakr atıyor olabilir. Yahut gerçekten banyonun linye hattında sıkıntı var. Kakr lar ayrıldıktan sonra banyo yine atıyorsa o zaman banyoda kesinlikle sorun var diyebilirsiniz. Kakr ların bilindik marka ve A tipi olmasına dikkat edin.

İletiyi yazdıktan sonra iletinizi düzenlemişsiniz. Son yazdığınıza istinaden banyo linyesinde kesinlikle sorun olduğu aşikar. Belki prizlerin içine su sızıyordur,
Benim KAKR. ABB marka a tipi mı bilmiyorum. Basic M yazıyor ..3 er tane tek fazlı olacak öyle mi? Resmini gönderdim onun solundaki ne onu da bilmiyorum.. Bu arada bu ev daha yeni sigorta kutusu nün görüntüsü bile berbat kablolar birbirine girmiş üstlerine satılmış. Işını hakkıyla yapana parası sonuna kadar helal olsun.

Ekli dosyalar

• 20210613_153213.jpg
    20210613_153213.jpg
    100.5 KB · Görüntüleme: 26
Adam zaten prizleri kullanmadığını söylüyor bu 1
Can var can derken çok fazla abartiyosun bence bu 2
Her evde kaçak akım rolesi yok ortada çalışan birşey yok lamba haricinde tehlike yaratacak bişey yok bu 3..
He çözülmesi gerekir bu şekilde bırakılmamalı doğru olan bu 4
Sen yazıyorsun ben cevap yazarken sen yazdigin şeyleri tekrar tekrar değiştiriyosun ben napim..daha cevap yok sana
La havle...Allah seni, sevdiklerini abartiyorsun dediğin şeyle imtihan etmesin inşallah. Ben imtihan oldum sende olmazsın inşallah. Sana ve senin gibi düşünenlere başka lafım olmaz.

Dairenizin tesisatı 3 fazlı ve bunun için, 3 fazlı KAR takılmış. Bir priz, lamba vs de arıza olsa bile, 3 fazlı KAR acdığından komple daire karanlıkda kalıyor. Öteden beri, benim fikrim ; dairede 3 fazlı bir adet KAR yerine, e adet tek fazlı KAR olmasıdır. Ama, O KAR a hangı faz baglı ise, nötrlerde o kar uzerınde olmalıdır.
Böyle baglantı yapılırsa, bir arıa oldugunda, sadeceo KAR a baglı lınyeler devre dısı kalacaktır. Arıza arama noktasıda lokalize edilmiş olur, tum daıre karalıkda kalmaz..

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,905
Son üye
smartnet

Yeni konular

Geri