Kaçak akım rölesi ara ara atıyor

Merhabalar,
Bizim evde 25 amper, 30 ma KAR var, yeni bina ama zaman zaman durup dururken atıyor.
Acaba amperi mi az geliyor, 40 amper ya da 63 amper mi takmalıyım?
panonun goruntusu ektedir.
KAR.jpg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Tekrar kaldırınca,hişbişey yokmuş gibi nor-
mal kaldırılabiliyormu ? Göründüğü kadar
kalite sorunu yok.AC yerine A veya bağışık
tip olsa daha iyi olurmuş.Akım değerini ar-
tırmanın faydası yok.Kaçak akım,aşırı akım nedeniyle atmaz.Can sıkıcı bir arıza.Sigorta-
ları teker teker indirip,uzun süreli gözlem ge-
rekir.

teşekkürler, kaldırıldığında hemen kalkmıyor, 4-5 kez kaldırmak gerekiyor.
bazı internet sitelerinde 25 yetmez, yerine 32 ya da 40 takın denmiş, o sebepten ben de sordum.

32 amper taksanız yine atacaktır.
Bir yerde ufak bir kaçak akım varki hemen kalkmıyor.
Sayın @sami inci ustamızın dediği gibi panodan tek tek sigortalar kapatılarak gözlemlemek lazım buda zaman alır ama yapcak bişey yok.

anladım teşekkürler, sürekli atan birşey olmadığı için gözlemleme ihtimali de pek yok gibi,
baska bir şekilde tespit edilmesi mümkün değil mi?
bu arada tum prizlerlerin neredeyse hepsinde fiş takılı duruyor, bundan olmaz heralde , değil mi?

Dikkat edeceğiniz durum fırın, ç.makinasi, b.makinası ve mutfak aspriratörünün çalıştığı saatlerde atıp atmadığına bakmanızdır. Büyük bir ihtimalle bunların çalıştığı saatlerde atmaktadır.

bu aletlerin çalıştığı zamanlarda atmıyor, zaman geliyor durup dururken atıyor, zaman geliyor yağmur yağınca atıyor,

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri