Kaçak akım rölesi 1 saatte bir atıyor evde buzdolabı gibi şeylerin fişini çektim bazı şalterleri indirdim hala arasıra atıyor

10 watt oto ampulü olur değil mi? dediğim gibi AC benim için çok farklı, ben 40 yıl düşünsem aklıma gelmez ve üstelik matematiğini bilmem.
Oto ampulleri 12v degil mi??

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
10 watt oto ampulü olur değil mi? dediğim gibi AC benim için çok farklı, ben 40 yıl düşünsem aklıma gelmez ve üstelik matematiğini bilmem.

5,5 - 6 Kohm direnç vardır elinizde.O-
nunla yapabilirsiniz.Ampul,220 volt olmalı.Böyle bişeyler,kaymaklı kadayıf.

Ekli dosyalar

• PİRİZDEN TEST.jpg
    PİRİZDEN TEST.jpg
    164 KB · Görüntüleme: 8
  • PİRİZDEN KAÇAK AKIM TEST.jpg
    PİRİZDEN KAÇAK AKIM TEST.jpg
    300.5 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
cahilliğime verin ustalar. tamam yarın gider bir tane alır test ederim. ben kaynak makinelerin çıkışının dc olduğunu biliyorum ama akkor flamanla test ediyorum. dediğim gibi ac benim işim değil. ama burada o kadar çok şey öğrendim ki siz değerli ustalardan, sadece mantık yürüterek bazı şeyleri yapabiliyorum. şimdi benim ardiyede ışık yok, yani yeterli değil. bir de alkolümde bir miktar kan var. ac beni sevmesin bu saatte.

cahilliğime verin ustalar. tamam yarın gider bir tane alır test ederim. ben kaynak makinelerin çıkışının dc olduğunu biliyorum ama akkor flamanla test ediyorum. dediğim gibi ac benim işim değil. ama burada o kadar çok şey öğrendim ki siz değerli ustalardan, sadece mantık yürüterek bazı şeyleri yapabiliyorum. şimdi benim ardiyede ışık yok, yani yeterli değil. bir de alkolümde bir miktar kan var. ac beni sevmesin bu saatte.
Estağfurullah üstadım..

Son düzenleme:
1500 - 1600 ohm direnç vardır elinizde.O-
nunla yapabilirsiniz.Ampul,220 volt olmalı.Böyle bişeyler,kaymaklı kadayıf.
yaa ustam evimdeki kaçak akımı ölçmek için de böyle bir şey mi alayım yani. cebimde maaşı alana kadar 65 ₺ var yani bir hafta bu parayla idare edeceğim. evde 1 analog, 1 digital avometre, pensampermetre, kapasitör metre, bilibli (temassız faz ölçer) envayi çeşit el takımı, marangoz el ve elektrikli alet var. ucuz bir şeyse linkini ver onu da alayım.

yaa ustam evimdeki kaçak akımı ölçmek için de böyle bir şey mi alayım yani. cebimde maaşı alana kadar 65 ₺ var yani bir hafta bu parayla idare edeceğim. evde 1 analog, 1 digital avometre, pensampermetre, kapasitör metre, bilibli (temassız faz ölçer) envayi çeşit el takımı, marangoz el ve elektrikli alet var. ucuz bir şeyse linkini ver onu da alayım.
😀 Ampül yeterli, 5 tl falan olmasi lazim. 60 tl kalir...

Kaçak akım rölesi testi .

test.png

test.png

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular