Kaçak Akım Rölesi İkide Bir Atıyor

Sami bey sebep yokken AC tip rölenin A tip röleye göre daha çok atmasının teknik bir açıklaması var mıdır? (Alternatif akımda)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Benim alternatif bir önerim var. Eskiden kuyu gibi derin yerler kazıp doğal soğuk ortamlar temin edilirmiş. Biz tekrar bu sisteme dönersek ne elektrik ne kaçak akım rölesi ne ukrayna savaşı bizi ırgalamaz.

Benim alternatif bir önerim var. Eskiden kuyu gibi derin yerler kazıp doğal soğuk ortamlar temin edilirmiş. Biz tekrar bu sisteme dönersek ne elektrik ne kaçak akım rölesi ne ukrayna savaşı bizi ırgalamaz.

Köy konumunda olan yerlerde olabilir .
Attan inip eşeğe binmek var .
Çok rahata alıştık
Nasıl Olacak .

https://www.gazetealanya.com/bolge-...oylulerin-dogal-soguk-hava-deposu-h96039.html

https://www.alanyapostasi.com.tr/cevre/toroslarda-dogal-soguk-hava-deposu-h55312.html

https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/pa...epolari-yerine-magaralarda-saklaniyor/1037434

Son düzenleme:
Köy konumunda olan yerlerde olabilir .
Attan inip eşeğe binmek var .
Çok rahata alıştık
Nasıl Olacak .
Tütsüleme ve tuzlama da olabilir üstadım. Bu malzemeleri atimızin heybesine doldurup Çin diyarlarına baskın yapabiliriz. Onların mahsulünü ve davarlarını yağmalayip, hatun kişilerini de dağa kaldırabiliriz.

Son düzenleme:
Evde çocuk yoksa KAKR boş iş ek masraftan başka bir şey değil. Şahsen faz ve nötr arası akımın iletildi bir yerden çarpılırsanız KAKR'ın atmama ihtimali var. Topraklama olan ve ıslak olmayan zeminde çalışan teknolojiden beyaz eşyadan kolay kolay çarpmaz nadirdir. KAKR var diye özgüven gelmesi daha da tehlikelidir. Yıldırım düşer atar derler, yağmur yağar atar derler. Bırakıp tatile gidersin gelirsin dolap çöp olmuş ev kokmuş dondurucu erimiş. Monofaze tesisatta çok gerekli değil, kablo yoğunluğunun çok olduğu 3 faz elektriğin olduğu yerlerde belki olabilir ama sanayide de kullananı görmedim, taktıranda zırp pırt attıktan sonra iptal ettiriyor. KAKR teknolojisinin biraz daha gelişmesi ve güven vermesi lazım... iyi marka modellere çok para istiyorlar bu fırsatçılıktır, yönetmenlikte olmasa %80'i takmaz. Zaten onaydan geçtikten sonra çıkaranlar vardır.
Kaçak akım gereksiz bir cihaz değildir çocuğunuzun canı kıymetli de eşinizin veya annenizin değil mi?Kaçak akım faz-nötr çarpılmalarında atma ihtimali yoktur ATMAZ ZATEN arada çarpılanı elektrik yükü gibi algılar kaçak akımın koruma yapması için insanların faz-toprak arasında çarpılması gerekir ayrıca elektrikli cihazların gövdelerinde topraklama yapılır ki makinenin her yerine toprak gitsin diye!Kaçak akım eğer doğru seçilmezse zaman zaman atma yapabilir ben bir fabrika elektrik tesisatı revizyonu yaptım maknelerin panolarında nötr yoktu kumanda devreleri de bazı makinelerin 110 volt bazılarının 220 volttu makineler kore malı makinelerdi elektrik panolarını revizyon yaptıktan sonra elektrik tesisatlarıda revizyon yaptım fakat fabrika müdürüne bağışık tip ve selektif tip kaçak akım almamız lazım bunlar B tipi ve F tipi kaçak akımlar dedim ama yetkili müdürümüz:İstediğin cihazlar çok pahalı diyerek AC serisi kaçak akım aldığı için zaman zaman atmalar oldu ama bunun sebebi dediğim gibi doğru yerde doğru kaçak akım kullanmamaktan kaynaklandı şimdi K tipi de çıkmış sürücülü panolar da koruma yapması için
Eğer kullanıcı olan fabrika veya evdeki müşteriler doğru tip te kaçak akım pahalı diye almazsa sorun yaşar hatta çin malı kaçak akımlar var ki ben yetkili olsam bu ürünlerin Türkiye ye sokmam ama ne yazık ki ülkemizde elektrik gibi insanların ev ve can sağlığını tehlikeye atabilecek bir şey de böyle kalitesiz ürünler hemen hemen her elektrikçi de satılabiliyor

Kaçak akım gereksiz bir cihaz değildir çocuğunuzun canı kıymetli de eşinizin veya annenizin değil mi?Kaçak akım faz-nötr çarpılmalarında atma ihtimali yoktur ATMAZ ZATEN arada çarpılanı elektrik yükü gibi algılar kaçak akımın koruma yapması için insanların faz-toprak arasında çarpılması gerekir ayrıca elektrikli cihazların gövdelerinde topraklama yapılır ki makinenin her yerine toprak gitsin diye!Kaçak akım eğer doğru seçilmezse zaman zaman atma yapabilir ben bir fabrika elektrik tesisatı revizyonu yaptım maknelerin panolarında nötr yoktu kumanda devreleri de bazı makinelerin 110 volt bazılarının 220 volttu makineler kore malı makinelerdi elektrik panolarını revizyon yaptıktan sonra elektrik tesisatlarıda revizyon yaptım fakat fabrika müdürüne bağışık tip ve selektif tip kaçak akım almamız lazım bunlar B tipi ve F tipi kaçak akımlar dedim ama yetkili müdürümüz:İstediğin cihazlar çok pahalı diyerek AC serisi kaçak akım aldığı için zaman zaman atmalar oldu ama bunun sebebi dediğim gibi doğru yerde doğru kaçak akım kullanmamaktan kaynaklandı şimdi K tipi de çıkmış sürücülü panolar da koruma yapması için
Eğer kullanıcı olan fabrika veya evdeki müşteriler doğru tip te kaçak akım pahalı diye almazsa sorun yaşar hatta çin malı kaçak akımlar var ki ben yetkili olsam bu ürünlerin Türkiye ye sokmam ama ne yazık ki ülkemizde elektrik gibi insanların ev ve can sağlığını tehlikeye atabilecek bir şey de böyle kalitesiz ürünler hemen hemen her elektrikçi de satılabiliyor
Öncelikle değerli zamanınızı harcayıp teknik olarak cevap verdiğiniz için size teşekkür ederim, söylediklerinizin hepsi harfiyen doğrudur ve olması gerekendir. Siz burada gördüğüm şuan en iyi teknik kapasitesi olan ve ihtiyaç sahibini güzel bir dille bilgilendiren elektrikçisiniz. Halkımız şalt konusunda çok yetersiz bilgiye sahip olduğu için arz ve talep dengesi oluşamıyor. Çin malı ürünleri takacaklarına takmasalar daha güvenli dediğiniz gibi ama ticarette böyle bir şey tüketicinin inisiyatifine kalıyor her yerde böyledir, bilgilendirme olursa herkes kullanır diye düşünüyorum. Çoğu elektrikçi ustalık parasını aldığı için KAKR ile uğraşmak, hatalarda dönmek tekrar uğraşmamak için takmıyor bilinçlendirmiyor. Ben bu sektörde ARGE üzerine çalışan biriyim, piyasa nabzını ve teknik seviyesini ölçmek için bazı araştırmalar açısından ve öğrencileri test etmek açısından böyle bir konu açtım.

son mesajlar çok komikti bee . Allah sizide güldürsün baya espiri yapmışsinız. 😁😁
inşaat yapımından kalan nem ve su birikintileri bile bu kar attırıyor .
genel olarak zamansız atan kaçak akım sigortalarının arıza tespitinde mutlaka mutfağa giden linyelere bağlı olan sigortalar kapatılmalı ve belirli birsüre bekledikten sonra atmıyorsa kesinlikle mutfaktaki aletlerin sebep olduğu ortaya çıkıyor , tabi başka sebeplerde vardır mutlaka , ama mutfak aletleri günün 24 saati faal ve arızalara müsait .
bende birsüre önce seyyar üçlü prizin içine kaçan su sebebiyle zamansız atan kacak akım rolesiyle uğraşmak zorunda kalmıştım .

son mesajlar çok komikti bee . Allah sizide güldürsün baya espiri yapmışsinız. 😁😁
inşaat yapımından kalan nem ve su birikintileri bile bu kar attırıyor .
genel olarak zamansız atan kaçak akım sigortalarının arıza tespitinde mutlaka mutfağa giden linyelere bağlı olan sigortalar kapatılmalı ve belirli birsüre bekledikten sonra atmıyorsa kesinlikle mutfaktaki aletlerin sebep olduğu ortaya çıkıyor , tabi başka sebeplerde vardır mutlaka , ama mutfak aletleri günün 24 saati faal ve arızalara müsait .
bende birsüre önce seyyar üçlü prizin içine kaçan su sebebiyle zamansız atan kacak akım rolesiyle uğraşmak zorunda kalmıştım .
Nötr-toprak kısa devrelerinde ne yapılmalı?Kaçak akımlar sadece faz-toprak kısa devresinde atmıyor Türkiye de kullanılan sigortalar da ne yazık ki Almanya daki gibi nötr kesmeli değil(inşaallah devlet yakın zamanda nötr kesmeli sigorta zorunluluğu çıkarır)siz sigortayı kapatınca fazı kesecek aynı nem rutubet ve su nötr den kısa devre yapmayacak mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri