Kaçak Akım Röleleri Hakkında?..

NEWfriend

Üye
Katılım
10 Ocak 2009
Mesajlar
3
Puanları
1
İyi günler..

6 daireli binamızın elektrik panosunda bir röle var. Burada okuduklarımdan sonra, onun ''Kaçak Akım Rölesi'' olduğuna kanaat getirdim. Üzerinde, RCCB ..364 63A İbaresi var. Bu röle, yağmurlu havalarda şimşek kuvvetli çakınca atıyor.. Halbuki o anda diğer binaların elektriği kesilmiyor.. Bizim binanın şalteri mi hatalı, yoksa diğer binaların şalterleri mi?..

Evde yokken şalter atarsa da buzdolabındaki gıdalar bozulursa diye korkuyoruz..

Bu konudaki görüş ve tavsiyelerinizi yazarsanız, çok makbule geçer..

Saygılar..
 
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu,beklenebilen bir durumdur.Etkilenmeden rahatsız olmamak için," tekrar kapatmalı tip " kaçak akım şalteri kullanabilir veya,yeriniz müsait ise,mevçut şalterinize,tekrar kapama ünitesi ekleyebilirsiniz.
 
Sn.fahri yetiş beyin görüşüne aynen katılıyorum.İlaveten belirtmek istediğim bir fikrim var.Daha önce denemedim.Ama kaçak akım öncesine uygun bir varistör,Parafudr,C veya D tipi bir aşırı gerilim iletici bağlasak faydalı olur diye umuyorum.
 

Forum istatistikleri

Konular
126,683
Mesajlar
904,634
Kullanıcılar
447,483
Son üye
gadı

Yeni konular

Geri
Üst