kaçak akım koruma rölesi

Tmş lerde kendi açma devrelerinden başka açma yaptırabilmek için şönt düşürme bobini takılması gerekir . Kaçak akım rölelerinin toridallisi dahil hiçbirinde ben harici bir düşürme devresi görmedim ki olması mantıklı değil .
Aslı varsa üzerinde takılıymış.
Screenshot_2018-01-04-00-36-59-145.jpeg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Üzerindeki test butonunun taklidiyle ancak ve ancak mümkün bunun için 3k3 watlı direnç gerekir.

Zaten kendi içinde açtırma bobini var , fakat bir şekilde buna dışarıdan müdahale söz konusu olamaz. Çünkü kar kumanda ve anahtarlama değil , koruma elemanı. Eğer böyle bir butonla sisteme ait elektrik kesilmesi isteniyorsa ancak tmş ve şont triple yapılabilir.
Haklısın. Tekrar inceledim. Yazan şönt açtırma bobini degil dahili açtırma bobiniymis.

Tiroid kaçak akım rölesi vardı galiba. Açtırma bobinli. Hiç işim olmadı fakat forumda denk geldi. Sayın @sami incii ustam bilir. @Çaylakelektrikçi kardeşimde bilir.
Birde kaçak akım korumalı açtırma bobinli kompakt şalterler var. Aşağıdaki gibiEkli dosyayı görüntüle 42471
Troid kaçak akım rölesinde açtırma bobini yoktur bu kaçak akımlar kompak şalteredeki açtırma bobinlerini açtırırarak kompak şalterden elektrik geçmesini engeller.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri