Kaçak akım bağlama

Rascon54

Üye
Sayın ustalar kendi evime şohben bağladım toprak hattınıda çektim şohbenin sigorta çıkışından karın üstüne girdim altından şohben geçiş yaptım toprak nötr kısa bi kabloyla kısa devre yaptım kaçak akım şak attı. Kaçak akıma sigorta çıkışından alttan mı giriş yapayım üstten mi kafama takıldı teşekkür ediyorum hepinize.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Nötr/toprak kısa devre yapmaya sısfırlama denır Ama, KAR bunu kabul etmez, o kısa devreyı kaldırın.Şofneme ayrı mustakıl toprak hattı çekın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kısa devreyi devrenin sağlamlığı amacıyla kontrol etmek için yaptım.

..üzerindeki butona basarak kontrol edebilirsiniz..

Sayın ustalar kendi evime şohben bağladım toprak hattınıda çektim şohbenin sigorta çıkışından karın üstüne girdim altından şohben geçiş yaptım toprak nötr kısa bi kabloyla kısa devre yaptım kaçak akım şak attı. Kaçak akıma sigorta çıkışından alttan mı giriş yapayım üstten mi kafama takıldı teşekkür ediyorum hepinize.

Role üzerinde bağlantı şeması vardır. Giriş uçlarının hangileri olacağı bir tercih değil üretim şekline göre sabit kontağın hangisi olduğuna bağlıdır. Enerji girişinin sabit kontakta olması doğru bağlantı şeklidir.

Ben ona bakmadım ustam sigortanın çıkışından çektim kablomu sonra kar üstten girdim alttan şohbene verdim. Sonra sağlamlık kontrolü yapayım dedim küçük bi kablo aldım toprakla nötr değdirdim şak attı. Üzerindeki resete basıncada atıyor zaten.

Ben ona bakmadım ustam sigortanın çıkışından çektim kablomu sonra kar üstten girdim alttan şohbene verdim. Sonra sağlamlık kontrolü yapayım dedim küçük bi kablo aldım toprakla nötr değdirdim şak attı. Üzerindeki resete basıncada atıyor zaten.
Bağlantı şeklinizde sorun yok. Sadece alttan mı, üstten mi konusuna genel bilgi olsun amacıyla yazdım.

Eyvallah sağolasın ız teşekkür ederim hepinize.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri