aydd

Üye
arkadaşlar odadaki prize bir alet bağladığımızda kakr atıyor . lambayı yaptığımızdada atıyor . priz ve düğmeyi söktüm ana hattan gelen faza iki tane kablo ek yapmış birini prize birini lambaya yollamış diğer gelen nötr hattı ise prize sokmuş aynı yere bir kablo daha sokarak vidalamış üst tarafa lambaya yollamış bu ekler yüzündenmi atıyor sigorta ? eklerden kakr atarmı ? ev sigorta kutusunda mı hata yapılmış ? diğer odalarda bir sorun yok tek odada problem var

bu ev bağlantısını sigrtları elektrikçi bağladı . prize gelen topraklamayı söküp test edersem eğer nötr ile toprak bağlantısı yapılıp yapılmadığı ortaya çıkmış olur değilmi? bu şekilde sıfırlama yapıp yapmadığını öğrenmiş olurum herhalde?

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşım aynı sorun benim başıma yeni aldığım evde gelmişti sadece bir odanın lambasını yakınca röle açıyordu.yapan elektrikçi arkadaş lambanın nötürünü odadaki buat içerisindeki nötür yerine topraklamaya bağlamış.k.a.r bildiğiniz gibi fazdan çekilen akımı nötürde de görmek ister çalışma prnsibi budur.tabi göremeyince devreyi açıyodu.yani senin anlıycan odadaki buata bir göz at lambadan gelen nötr kablosunu takip et kablonun sonunda topraga bağlı olduğunu görüceksin.kolay gelsin

Muratcan arkadaşıma katılıyorum dediğini uygula .. benimde başıma gelmişti

akıllı elektrikçi toprak ile bağlantı kurmuş yer değiştirdim düzeldi

bu hata çok yapılıyo arkadaşlar elektrikçiyim dijyen birisi bu hatayı yapmamalı diye düşünüyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri