Kaçak akım şalteri

o12sman

Üye
ustalarım burda 5 adet kaçak akım şalteri var dağıtım panosu ve jeneratör ile besleniyor aniden hafif bir yük ile resimde gördüğünüz gibi oldu yanma yok hepsi sağlam sebebi ne olabilir
IMG_20220818_093701.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Voltaj ve amper ölçümü yapmaniz
Panonuzu duzenlemeniz 30 ma 300 ma ?
Ve kesici amperi ve kaçak akım rölesi amperi. Tipi vs gibi

Son düzenleme:
Geçmiş olsun. O kabloları neden kıvırırlar hiç anlamam. Benim aklıma gelen fazla yük varsa kaçak akımlar içten erime yapmış o ana denk gelmiş. Yeni tesis değilse tabi. Başka bir fikir yürütemedim. Kaçak akımları değiştirmeyi ihmal etmeyin

Kablo kıvrım amper artışı yapabilir ve ısınma yapabilir .

Kablo kıvrım amper artışı yapabilir ve ısınma yapabilir .

videodaki mevzu başka. küçük akımları algılama ve ölçmede zorlanan ölçü aletlerini splitterların x10 özelliğini kullanarak 10 kat büyütülüyor. örneğin 300ma akım çeken yükün kablosu 10 tur sarılıp pensampermetreyle ölçüm alınırsa 3A çektiği görülecektir.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri