Kaç tane kalem pil ile çamaşır makinası çalışır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tan er

Üye
Merhaba,
Kaç tane DC 1,5Voltluk kalem pil ile çamaşır makinası çalışır?
Örneğin
220/1,5 =146.6 tane DC 1.5 voltluk pili seri olarak birbirine bağlayıp sonra konvertör ile AC akıma çevirdiğimizde teknik olarak çalıştırabilir miyiz?
Bu çevirme işleminde güç kaybı olur mu?
Mesela 5 saniye bile olsa çalışır mı?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Teorik olarak evet ama pratikte bunu deneyen olmamıştır. Güç güçtür nerden geldiği önemli değil. Dönüşümde kayıp illaki olacaktır.

Düzeltme: bir Kalem pil 500mah olduğundan seri bağlantıda size gerekli akımı vermez çamaşır makinesi kaç amper çekiyorsa ona göre paralel olarak 146 ve katları pili paralel bağlamanız gerekir

Son düzenleme:
Merhaba,
Kaç tane DC 1,5Voltluk kalem pil ile çamaşır makinası çalışır?
Örneğin
220/1,5 =146.6 tane DC 1.5 voltluk pili seri olarak birbirine bağlayıp sonra konvertör ile AC akıma çevirdiğimizde teknik olarak çalıştırabilir miyiz?
Bu çevirme işleminde güç kaybı olur mu?
Mesela 5 saniye bile olsa çalışır mı?

1,5 volt dc gerilimi 220 volta çeviren invertör var mı bilmiyorum ama mantığınızda bir yanlışlık var. Pilleri seri bağlarsanız gerilim büyür güç düşük kalır,paralel bağlarsanız güç artar bu defa gerilim küçük kalır.

Hangi çevirme kayıpsız %100 verimli ki? Yine demeraj akımını akıldan çıkarmışsınız ...

Anca bu tip çamaşır makinası çalışir , tam bilmiyorum 3 - 4 adet 1.5 volt pille

Oyuncak Çamaşir Makinesi​

41Dp1XNZfiL._AC_SY400_.jpg

@tan er, çamaşır makinesi değil de motoru desen belkide çok olumlu eleştriler alabilirdin, yahu aklını daha olası şeylere yorsana. üniversal çamaşır makinesi motorunu ben 12 volt akü ile çalıştırdım, sen burada sorsana daha verimli nasıl çalıştırırım diye. bak ben orta öğrenimimi 8 yılda bitirdim ve oldukça geç ve güç anlarım lütfen benden daha akıllı ol. gerçi geçirdiğim kaza sonucu kafa tasımı çatlatmıştım, sanırım bana verilen bilgiler dersler o çatlaktan dışarı sızıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri