KAÇAK AKIM ROLESİ SORUNU

Merhaba Arkadaşlar Çözemediğim Size Sormak İstediğim bir sorun var. Elektrik Bölümü Meslek Lisesi Mezunuyum. Ve özel bir şirkette tek basıma elektrik işlerine bakıyorum. Binamız Yeni Yapıldı Ve Sistem Odasında Sigorta panolarını v.s Hepsini oraya toplamışlar. sigorta panosunda ki kaçak akım rolesi schneider marka 25A 30Mah takılı. 2 hafta'da 2 3 kere atıyor.Geliyorum Kaldırıyorum çalışıyor sigorta. 2 gün sonra yine atıyor. Nasıl Bir Çözüm Bulmalıyım Ne yapmam gerek yardımcı olurmusunuz.Teşekkür ederim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba Arkadaşlar Çözemediğim Size Sormak İstediğim bir sorun var. Elektrik Bölümü Meslek Lisesi Mezunuyum. Ve özel bir şirkette tek basıma elektrik işlerine bakıyorum. Binamız Yeni Yapıldı Ve Sistem Odasında Sigorta panolarını v.s Hepsini oraya toplamışlar. sigorta panosunda ki kaçak akım rolesi schneider marka 25A 30Mah takılı. 2 hafta'da 2 3 kere atıyor.Geliyorum Kaldırıyorum çalışıyor sigorta. 2 gün sonra yine atıyor. Nasıl Bir Çözüm Bulmalıyım Ne yapmam gerek yardımcı olurmusunuz.Teşekkür ederim.

Kaçak akımlarda bazen birden çok sigorta çıkışına verdiği için toplamda 30 ma sınırını aşarak açma yapar.Genelde tüm elektrikli cihazlarda 3-5 ma kaçak akım gözlenir.Buda toplamda 30 sınırını kolayca aşar belli aralıklarda açma yapmaya başlar.Çözüm olarak sami üstadın belirttiği gibi gecikmeli tip kaçak akım deneyin yada kaçak akım ölçen pens tip ampermetre ile kaçak akımın çok olduğu kısımları ölçerek ikinci bir kaçak akım takarsanız burada akım bölüneceğinden dolayı belli aralıklarla açma durumu muhtemelen düzelecektir.

Son düzenleme:
Yapilmis bir panoda da kacak akim gruplandırmak da meşakkatli is...notrlerin hic bir sekilde diğer kakr cikislariyla temas etmemesi gerekli..gıcık bi durum..sıfırdan olsa çok basit olurdu.kolay glsin

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri